Serwis Internetowy Miasta Pińczów

Oferta edukacyjna Liceum Ogólnokształcącego 

0 komentarzy

Więzienie spełnia swiatowe standardy

15 listopada 2001 | , | Wyświetleń: 400

335 miejsc przybyło w Zakładzie Karnym w Pińczowie w woj. świętokrzyskim. W środę otwarto tam 4-oddziałowy pawilon, zmodernizowany kosztem siedmiu mln złotych. Pińczowskie więzienie odpowiada teraz światowym standardom.
Placówka pomieści ogółem prawie 600 osób. Dzięki temu poprawią się warunki zakwaterowania więźniów i aresztantów w przeludnionym obecnie Zakładzie Karnym w Kielcach – poinformował ppłk Janusz Kierach z Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej w Krakowie.
W unowocześnionym Zakładzie Karnym w Pińczowie – pokoszarowej placówce z okresu międzywojennego minionego stulecia – osadzeni mają w celach węzły sanitarne z ciepłą i zimną wodą oraz instalacje do odbioru telewizji.
„Drzwi wejściowe do cel i kraty przejściowe na poszczególne oddziały otwiera komputer zamiast tradycyjnego klucza” – powiedział ppłk Kierach. Dodał, że prowadzony jest też monitoring tewizyjny wszystkich miejsc poza celami.
Nowo otwarty pawilon więzienny w Pińczowie remontowano od pięciu lat. Przygotowanie jednego miejsca w nim kosztowało 15,6 tysiecy zł.
W polskich więzieniach przebywa ponad 80 tysięcy osadzonych. „Zgodnie z wymogami, jest tam dla nich za mało miejsca, toteż każda dodatkowa powierzchnia więzienna zbliża nasz system penitencjarny do standardów XXI w.” – podkreślił ppłk Kierach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com