Serwis Internetowy Miasta Pińczów

Pińczowski Klub “Pięć aSÓW” na Wielkim Boju Planszówkowym w Kielcach!

0 komentarzy

Niepokonane Stowarzyszenie Młodzieży Europejskiej !

11 lutego 2002 | , | Wyświetleń: 897

Najmłodsi uczestnicy turnieju, okazali się wczoraj na hali sportowej w Pińczowie, rewelacją i zarazem najlepszym zespołem piłkarskim wśród instytucji i zakładów pracy na Ponidziu.
Lafarge Nida Gips, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Dolina Nidy, Komenda Powiatowa Policji, POW Gomar, WKU Busko Zdr., Stowarzyszenie Młodzieży Europejskiej, Rigips Polska-Stawiany, Straż Pożarna, Jeronimo Martins Distribution, Zakład Karny w Pińczowie, TP S.A, Pizzeria Piwniczka – te drużyny zgłosiły chęć rywalizacji o puchar Burmistza Miasta Pińczowa, w turnieju halowej piłki nożnej, który odbył się 10 lutego.


Tak duże zainteresowanie turniejem sprawiło, że mogliśmy liczyć na wspaniałe widowisko sportowe i wcale nas nie zawiedli – mówi Zdzisław Maj dyrektor pińczowskiego MOSiR-u. Również nie zawiedli kibice, których przybyło ponad 250-ciu podniosło atmosferę napięcia i oczekiwania, oraz podkreśliło potrzebę organizowania takich imprez. – dodaje dyrektor.
14 drużyn podzielono na następujące 4 grupy:
Gr 1.


Zakład Karny w Pińczowie


Lafarge Nida Gips sp. z o.o


WKU Busko Zdrój
Gr.2


Rigips Polska – Stawiany S.A


Telekomunikacja Polska S.A


MOSiR Pińczów
Gr.3


Straż Pożarna


POW “Gomar”


Pizzeria “Piwniczka”
Gr.4


JMD Poznań o/Pińczów


“Dolina Nidy” S.A.


SME Pińczów


KP Policji w Pińczowie


Turniej rozpoczął się od meczu I grupy: ZK – Lafarge NG, w którym to Jacek Machynia doprowadził swój zespół do zwycięstwa strzelając 3 bramki. Ostateczny wynik spotkania zakończył się wynikiem 3:2 dla Zakładu Karnego.


W II grupie zaczęły rywalizować drużyny Rigips i Telekomunikacji (1:2). Telekomunikacja w swej grupie do końca wygrała również z MOSiR-em, jednocześnie przechodząc do rozgrywek finałowych. III grupę reprezentowały zespoły: POW Gomar i Pizzerii (3:1) Ze względu na brak drużyny “strażaków” odbyło sie tylko jedno spotkanie. Rozgrywki w ostatniej grupie zaczęły drużyny JMD – Dolina Nidy doprowadzając do pierwszego remisu (1:1). Pozostając przy IV grupie mecz pomiędzy SME – Policja, wygrała biorąc przykład z poprzednigo turnieju ekipa Stowarzyszenia. Stowarzyszenie podobnie jak TP S.A w swej grupie wygrywała wszystkie mecze.
W przerwie meczu mogliśmy zobaczyć pokazowy mecz piłki nożnej w wykonaniu Mistrzów Polski w parafialnych zespołach młodzieżowych PKS “Ponidzie” z Pińczowa.
Rozgrywki finałowe zapowiadały się bardzo atrakcyjnie. Ze zwoich grup awansowały zespoły:
WKU Busko (Gr.1)


TP S.A (Gr.2)


POW Gomar (Gr.3)


SME (Gr.4)
Jako pierwsze zagrały ze sobą WKU i Gomar, gdzie padł remis, który doprowadził on do rozstrzygnięcia meczu poprzez rzuty karne. Pierwsza seria “karnych” nie przyniosła rezultatu, dopiero kolejna wyłoniła pierwszego finalistę. Byli nią -“wojskowi” pokonując Gomar 9:8.
W drugim meczu półfinałowym stanęli naprzeciw siebie piłkarze TP S.A i SME. Na ten mecz oczekiwało wielu kibiców, gdyż obie drużyny, nie miały problemów by “wyjść” z własnych grup. Po 15 minutach, co było dużym zaskoczeniem dla kibiców, to jednak SME zeszła z parkietu jako zwycięska, z wynikiem 2:0.
Mecz o 3 miejsce pomiędzy POW Gomar a TP S.A w regulaminowym czasie gry skończył się remisem 3:3, gdzie w karnych to TP S.A okazała się lepsza ze stosunkiem bramkowym 4:3.
Najbardziej oczekiwana chwila. Mecz o pierwsze miejsce. Piłkarze SME mający wielu kibiców na trybunie oraz bardzo dobrze grający buski zespół WKU.


Tego nikt nie przweidywał. Młodzież z Pińczowa (w składzie: Dawid Matias, Andrzej Lach, Paweł Gidek, Maciej Grabowski i Norbert Zalewski), czyli drużyna istniejąca zaledwie parę miesięcy odniosła zwycięstwo nad faworytem całej imprezy, pokonując “wojskowych” 3:0 !
Końcowa tabela zawodów
1. Stowarzyszenie Młodzieży Europejskiej w Pińczowie
2. Wojskowa Komenda Uzupełnień w Busku – Zdroju


3. Telekomunikacja Polska S.A.
4. Przedsiębiorstwo Owocowo-Warzywne “Gomar” Pińczów


Przy takich turniejach nie mogło zabraknąć również wyborów najlepszych graczy. Królem strzelców został Maciej Grabowski (SME) z 4 bramkami.


Za najlepszego zawodnika uznano Andrzeja Lacha (SME), a bramkarza Grzegorza Wąsa (WKU). Opiekę sędziowską nad wzzystkimi meczami sprawował Seweryn Sosień.
Turniej organizował Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pińczowie wraz z Gimnazjum Nr 1, KS. Nida Pińczów i Urzędem Miasta.


W imieniu organizatorów serdeczne podziękowania składamy pińczowskiej firmie POW “Gomar” za ufundowanie uczestnikom soków i napojów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com