Serwis Internetowy Miasta Pińczów

Koncert Muzyki Patriotycznej – zaproszenie

0 komentarzy

Wernisaż Anny Wojnowskiej – Orzeł

19 stycznia 2007 | , | Wyświetleń: 1 916

20 stycznia w Muzeum Regionalnym w Pińczowie odbył się wernisaż młodej malarki Anny Wojnowskiej – Orzeł. Artystka pokazała prace, na których można podziwiać konie, kwiaty, pejzaże oraz martwą naturę; większość w ciepłych stonowanych barwach.Malarka ze swoją córeczką Natalką


Pani Anna mówi, że lubi nie tylko rysunek, ale również prace malarskie, czasami fotografuje. Wszystko zależy od nastroju. Jednak jej ulubionym tematem są konie, i to one właśnie zdominowały wystawę.  Głowy koni, małe źrebięta i konie w ruchu – przy nich najczęściej zatrzymywali się licznie przybyli goście. Również obrazy przedstawiające kwiaty  przyciągały uwagę zwiedzających. Miękkie dotknięcia pastelami nadały im zwiewnego charakteru. Na uwagę zasługują również pejzaże, martwe natury, no i oczywiście – zagadkowe ruiny – jakże malarskie, w których większość zwiedzających odkryła zamek w Szydłowie.Iwona Senderowska wręczyła Annie Wojnowskiej – Orzeł, w imieniu burmistrza Pińczowa – Włodzimierza Baduraka komplet pędzli i pasteli.

 
Anna Wojnowska – Orzeł jest absolwentką wydziału Pedagogicznego i Artystycznego Akademii Świętokrzyskiej w Kielcach, ze specjalnością Grafiki Warsztatowej. Brała udział w wystawach zbiorowych organizowanych przez MR w Pińczowie oraz wystawie indywidualnej w galerii „Za Kratą” w Starostwie Powiatowym w Pińczowie, gdzie można było oglądać jej fotografie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com