Serwis Internetowy Miasta Pińczów

Utrudnienia w ruchu kołowym w najbliższy weekend

2 komentarze

Narada

11 lutego 2007 | , | Wyświetleń: 1 305

W Pińczowie poznali nowego zastępcę komendanta powiatowego PSP.
W trosce o bezpieczeństwo – narada roczna w PSP Pińczów .


Roczna narada poświęcona podsumowaniu stanu bezpieczeństwa w powiecie pińczowskim ściągnęła do auli gmachu przy ul 1 Maja wszystkie osoby z instytucji odpowiedzialnych za ogólnie pojęte bezpieczeństwo mieszkańców i ich mienia.
Oficerowie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej przedstawili pełna informację  na temat sytuacji w zakresie bezpieczeństwa w powiecie pińczowskim.
 Multimedialny pokaz zestawów wykresów, tendencji i samych faktów zobrazował kapitan Piotr Wieniecki po czym głos zabierali : dowódca Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej kapitan Jarosław Wleciał, który omówił organizację działań ratowniczo – gaśniczych,  rzecznik komendy kapitan Tadeusz Pasternak przedstawił zagadnienia kontrolno rozpoznawcze, starszy kapitan – Adam Zaborowski, który omówił sprawy organizacyjno – kadrowe, starsza ogniomistrz Jadwiga Głuch przyblizyła zebranym sprawy finansowo- księgowe a aspirant Piotr Wojniak omówił zagadnienia techniczne i kwatermistrzowskie.
Zabrani mieli okazje poznać nowo mianowanego zastępcę komendanta powiatowego PSP. Został nim młodszy brygadier Paweł Susło, który będzie zastępcą brygadiera Władysława Węgrzynowicza. Wiceszef pińczowskiej komendy powiatowej jest  absolwentem Szkoły Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie. Od 19 lat służy w resorcie a ostatnio był zastępcą naczelnika Wydziału Operacyjnego Komendy Wojewódzkiej PSP w Kielcach
Służby pożarnicze interweniowały w minionym 2006 roku 605 razy . Ratownicy z tutejszej komendy z niecierpliwością patrzą na ulicę Przemysłową, gdzie od roku wnoszona jest nowa strażnica PSP. Ta obecna  przy ulicy 1 Maja, z której korzystają od lat nie spełnia już wymogów nowoczesnego ratownictwa. Przede wszystkim lokalizacja w samym centrum miasta stwarza kłopoty z szybkim wyruszeniem do akcji ratowniczych. W nowej siedzibie te problemy znikną.  Podczas narady podkreślono fakt znacznych dotacji na zakup sprzętu ratowniczego jaki dotarł do Pińczowa w 2006 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com