Serwis Internetowy Miasta Pińczów

Szósty Rajd Rowerowy Śladami Jana Moskwy za nami

0 komentarzy

XV Ogólnopolski Przegląd Fotograficzny – Ponidzie 2011

16 grudnia 2011 | , | Wyświetleń: 668

Wczoraj w Busku – Zdroju otwarto dwie wystawy fotograficzne w ramach XV Ogólnopolskiego Przeglądu Fotograficznego „Ponidzie 2011”.


Pierwsza z nich jest wystawą autorską Piotra Kalety  – „Przemijanie”,  w Galerii Sztuki „Zielona” BWA.

Piotr Kaleta to wspaniały człowiek i przyjaciel, artysta fotografik, członek rzeczywisty Związku Polskich Artystów Fotografików.
Urodził się w Busku-Zdroju. Ukończył Studium Nauczycielskie (biologia, chemia). W latach 1966-1987 był nauczycielem w szkołach podstawowych w Broninie i w Zbludowicach k. Buska-Zdroju oraz wychowawcą w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym dla dzieci kalekich w Busku-Zdroju. W 1987r. zrezygnował z pracy w szkolnictwie i wykonuje wolny zawód artysty fotografika. W pracy dydaktycznej z młodzieżą zawsze wykorzystywał swoją pasję fotograficzną. Przez wiele lat (od 1968) prowadził zajęcia z młodzieżą jako instruktor fotografii Kategorii S w Powiatowym Domu Kultury w Busku-Zdroju. Był członkiem Świętokrzyskiego Towarzystwa Fotograficznego w Kielcach. Uczestniczył we wszystkich manifestacjach artystycznych Kieleckiej Szkoły Krajobrazu i innych działaniach Kieleckiej Delegatury ZPAF. Był współzałożycielem Fotoklubu Kontrast przy Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach. Brał udział w ekspozycjach kolejnych Biennale Krajobrazu Polskiego. Uczestniczy w plenerach i wystawach organizowanych przez Okręg Świętokrzyski ZPAF. Pomysłodawca i współorganizator Ogólnopolskich Przeglądów Fotograficznych Ponidzie i Ogólnopolskich Plenerów po Ziemi Buskiej. Stale współpracuje z Buskim Samorządowym Centrum Kultury i Galerią Sztuki Zielona Filią BWA Kielce. Założył i prowadzi Fotoklub Ponidzia. Od 2001 r. specjalizuje się w fotografii Ziemi z motolotni.
W otwarciu wystawy wzięli udział Stanisława Zacharko – członek ZPAF, Bogdan Ptak dyrektor galerii „Zielona”, przyjaciele artysty i wielu mieszkańców Ponidzia.Druga wystawa to „Moja Prezentacja”, w galerii U Źródeł, w BSCK. Wystawami towarzyszącymi są: „Okrywamy Ponidzie” i „Busko Zdrój portret miasta”.


W XV Ogólnopolskim Przeglądzie Fotograficznym „Ponidzie 2011” wzięły udział osoby z całej Polski. Z Pińczowa – Jarosław Kosela, Leszek Lachowicz, Mariusz Majcher i pisząca tego niusa.


Wszystkie wystawy można oglądać w grudniu 2011 i styczniu 2012 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com