Serwis Internetowy Miasta Pińczów

Utrudnienia w ruchu kołowym w najbliższy weekend

2 komentarze

Myśli Tworzą Świat

22 stycznia 2012 | , | Wyświetleń: 2 270

Wczoraj w PSCK, w Galerii Krużganek została otwarta wystawa malarstwa pińczowskiego artysty Jarosława Koseli.


Jak sugeruje jej tytuł i co potwierdził sam twórca, obrazy inspirowane są myślami. Każdy obserwator ma prawo i powinien sam odpowiedzieć sobie na pytanie co przedstawiają. Nie są na pewno  ilustrującą rzeczywistości, ale ukazują przeróżne skojarzenia i wizje na jej temat.


Surrealistyczne widzenie świata Jarka Koseli przesuwa odbiorcę  bardziej w świat fantazji. Nadrealizm ten, burzy uznany porządek i pozwala każdemu z osobna zobaczyć groteskowe i zarazem fantastyczne przedstawienie znanej nam rzeczywistości.


Wprawdzie prezentowane na wystawie prace czerpią wiele z wyobraźni, ale nie brak w nich również wątków romantycznych i przedstawień  udramatyzowanej codzienności.JAROSŁAW KOSELA – artysta malarz lat 44, urodzony i mieszkający w Pińczowie. Swoją przygodę z malarstwem rozpoczął w 1982 r. Z wykształcenia magister Marketingu Międzynarodowego.
Na jego zainteresowania artystyczne składają się zarówno malarstwo jak i kolaż, z całym bogactwem wykorzystywanych technik – olej, akryl w jego własnym surrealistycznym stylu. Prace prezentował na licznych wystawach zbiorowych i kilku autorskich. Jego prace znajduje się w prywatnych zbiorach w kraju i za granicą. Członek Ogólnopolskiej Grupy Art Angel na http://kieleckieartangel.ning.com i http://artangel.ning.com. Autor książki “Jamcito, czyli rozmowy z… samym sobą”. Pasjonat fotografii i uczestnik wielu wystaw fotograficznych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com