Serwis Internetowy Miasta Pińczów

Pińczowski Klub “Pięć aSÓW” na Wielkim Boju Planszówkowym w Kielcach!

0 komentarzy

Ogier Equator z Michałowa Młodzieżowym narodowym czempionem Polski

13 sierpnia 2012 | , | Wyświetleń: 1 023

Gniady ogier Equator ze Stadniny Michałów zdobył w niedziele w Janowie Podlaskim tytuł Narodowego Czempiona Polski Ogierów Młodszych. Do puli trofeów zdobytych przez konie z Michałowa doliczyć trzeba srebrny medal zdobyty przez siwą klacz El Saghirę i brązowy młodej dwuletniej gniadej Emandilli.


Gniada dwuletnia Emandilla jest córka amerykańskiego ogiera Om El Shahmaan i klaczy Espadrilla wróci na Ponidzie z brązowym medalem ( tytułem drugiej wiceczempionki Polski. (fot. Michał Imosa)


Narodowy Pokaz w Janowie który odbył się po raz 43 zapisze się w annałach pod znakiem ekspansji koni ze stadnin prywatnych, które zaczęły dorównywać gigantom czyli stadninom państwowym. Michałowskie konie wypadły nieźle i chyba zgodnie z oczekiwaniami, gdyż pamiętać trzeba, że konie które poprzednich latach już sięgały w Janowie po najwyższe laury nie mogą ponownie rywalizować w tej imprezie a tych Michałów ma tak dużo, że nie sposób wymienić. Tytuł “Best in show” czyli najpiękniejszego konia pokazu zdobyła janowska 11 – letnia siwa klacz Palmeta a prestiżowe trofeum WAHO ( Światowej Organizacji Hodowców Koni Arabskich) dla reprezentanta polskiej hodowli otrzymała janowska Pianissima.


W niedzielę wieczorem w janowskiej hali rozpoczęła się Aukcja Pride of Poland ( Duma Polski), która jest źródłem dewiz dla polskich hodowców koni arabskich – państwowych i prywatnych. Na liście aukcyjnej jest 28 klaczy w tym 10 z Michałowa. Są to klacze : Diorama( która będzie licytowana z nr 1) , Ejrene (nr 3) Elgina (6), Funkia (8), Eunora(14), Perga (16), Esmirna (21), Elirdia (23), Emboria (24) i Karolina ( 26). Dodatkowo Michałów wystawił 11 klaczy w tak zwanym Silent Sale ( salonie cichej sprzedaży). Są to : Emiramida, Perkilla, Epifa, Wieża Maraam, Gazira, Adelina, Emissa, Giralda, Elgara, Echmea i Fukcja. W ubiegłym roku Stadnina Michałów zarobiła łącznie 860 tysięcy euro a najdrożej sprzedanym koniem była dwuletnia klacz Piacenza sprzedana do Kataru za 475 tysięcy euro.


Dni Konia Arabskiego w Polsce tradycyjnie zakończy Wielka Parada Michałowa, która odbędzie się we wtorek 14 sierpnia o godzinie 14.00. Wcześniej ( g. 13.00 w Michałowie przewidziany jest lunch dla posiadaczy karty VIP). W godzinach 14 – 16 dla zwiedzających otwarte będą stajnie. Podczas parady stadnina zaprezentuje widzom stawkę kilkudziesięciu swoich najlepszych koni. We wtorkowym Echu Dnia podamy także wyniki finansowe tegorocznej Aukcji.Michałowska gniada klacz o imieniu Ejrene – uzyskała najwyższą cenę 440 tysięcy euro podczas zakończonej w niedziele 43 Aukcji Pride of Poland.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com