Serwis Internetowy Miasta Pińczów

Koncert Muzyki Patriotycznej – zaproszenie

0 komentarzy

Najlepsi uczniowie otrzymali stypendia Prezesa Rady Ministrów

20 listopada 2012 | , | Wyświetleń: 1 348

145 najlepszych uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych województwa świętokrzyskiego otrzymało w tym roku stypendia Prezesa Rady Ministrów. We wtorek (20 listopada) w Internacie LO w Pińczowie pamiątkowe dyplomy potwierdzające przyznanie stypendiów wręczono 32 uczniom z powiatów: pińczowskiego, buskiego, kazimierskiego i staszowskiego.


 Dyplomy wręczali stypendystom Wojewoda Świętokrzyski Bożentyna Pałka – Koruba, Świętokrzyski Kurator Oświaty Małgorzata Muzoł oraz starostwie poszczególnych powiatów.


„Stypendia to forma wyróżnienia dla uczniów, którzy są liderami w swoim szkolnym środowisku. (…) Wasz sukces indywidualny jest równocześnie sukcesem i nadzieją tych społeczności, z których się wywodzicie, w których będziecie kiedyś pracować, żyć, zakładać rodziny. Życzę wam, żeby te stypendia ułatwiły wam waszą karierę naukową i wyrażam nadzieję, że to stypendium to dopiero początek waszych sukcesów.” – mówiła Wojewoda Świętokrzyski Bożentyna Pałka- Koruba.
Stypendium premiera może otrzymać uczeń szkoły dającej możliwość uzyskania świadectwa dojrzałości, który otrzymał promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą w danej szkole średnią ocen, lub wykazuje szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej najwyższe wyniki, a w pozostałych dziedzinach wiedzy wyniki co najmniej dobre.


Takie wyróżnienie w danym roku może spotkać tylko jednego ucznia z danej szkoły. Stypendium premiera to nie tylko pieniądze (2,8 tysiąca złotych wypłacone w dwóch ratach), ale przede wszystkim prestiż. W tym roku przyznano stypendia 145 uczniom szkół ponadgimnazjalnych w województwie świętokrzyskim, kończących się maturą. Rok temu otrzymało je 136 osób. Stypendia Prezesa Rady Ministrów przyznawane są od 1997 roku na wniosek dyrektorów szkół.


 Lista stypendystów Prezesa Rady Ministrów na rok szkolny 2012/2013 – Powiat Pińczowski:


1. Sylwia Fatyga, Technikum nr 1 w Zespole Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Pińczowie
2. Michał Kaczmarczyk, Technikum w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Bolesława Chrobrego w Chrobrzu
3. Izabela Agnieszka Kubowicz, Technikum nr 2 w Zespole Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Pińczowie
4. Karolina Rubacha, Technikum Ekonomiczne i Informatyczne w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Działoszycach
5. Sylwia Wierzba, Liceum Ogólnokształcące im. Hugona Kołłątaja w Pińczowie
6. Damian Wojtaś, Liceum Ogólnokształcące im. Bartosza Głowackiego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Działoszycach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com