Serwis Internetowy Miasta Pińczów

Bożonarodzeniowy Jarmark Świąteczny w Pińczowie

0 komentarzy

Prezentacje Andrzeja Kozery

22 listopada 2012 | , | Wyświetleń: 966

PSCK zaprasza na spotkanie autorskie z Andrzejem Kozerą artystą malarzem, rzeźbiarzem, grafikiem, pieśniarzem i animatorem kultury. Artysta wystąpi w Chmielnickim Centrum Kultury z recitalem i zaprezentuje około 40 swoich najnowszych obrazów olejnych. Wernisaż wystawy odbędzie w najbliższą niedzielę 25 listopada o godz. 17:00. Wystawę będzie można oglądać do końca grudnia 2012 r..


 Prace naszego artysty, tym razem miniatury, można będzie oglądać również 23.11.2012 r. w Busku Zdroju w budynku Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, gdzie z okazji Dnia Pracownika Socjalnego wystąpi również z recitalem.Andrzej Kozera ( ur. 1951 r.)
Artysta malarz, rzeźbiarz, pieśniarz, poeta i animator kultury. Od najmłodszych lat uczestniczył w życiu kulturalnym miasta. Występował w teatrze amatorskim TIMF prowadzonym przez Jerzego Dudę. Był solistą zespołu „Pastele”, którym kierował świetny muzyk i pedagog Jerzy Niziński. Ze swą nieodłączną gitarą uczestniczył w konkursach i przeglądach poezji śpiewanej. Zdobywał nagrody. W latach dziewięćdziesiątych był solistą legendarnych „Dinozaurów”. Pierwsze prace malarskie, graficzne i rzeźbiarskie pokazał światu na wystawie indywidualnej w 1967 roku. Do chwili obecnej wziął udział w ponad 60 ogólnopolskich plenerach malarskich i rzeźbiarskich. Prezentował swoje prace na 65 wystawach zbiorowych i 27 indywidualnych m. in. w Pińczowie, Kielcach, Busku, Staszowie, Tarnobrzegu, Włoszczowie, Krakowie, Chrobrzu, Jędrzejowie, Zawierciu, Chełmie, Włodawie. Jego prace podziwiać można w zbiorach prywatnych nie tylko w kraju ale także w USA, Kanadzie, Niemczech, Francji, Szwecji, Belgii, Anglii, Włoszech, Australii i Słowacji. W 1986 r. Ministerstwo Kultury i Sztuki przyznało mu prawo wykonywania zawodu artysty plastyka. W 1983 roku otrzymał Stypendium Twórcze przyznane przez Wydział Kultury Urzędu Wojewódzkiego w Kielcach. Należy do Związku Twórczego Pisarzy Polskich – Samodzielna Asocjacja Malarzy Regionu Krakowskiego i Związku Artystów Plastyków. W tym roku Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyznało mu status twórcy. Andrzej Kozera od 1979 roku związany jest zawodowo z Pińczowskim Domem Kultury, gdzie nie tylko prowadzi zajęcia plastyczne.


Animator wielu ciekawych zdarzeń artystycznych i kulturalnych które promują miasto i Ponidzie Jest organizatorem wielu ogólnopolskich i międzynarodowych plenerów malarskich i rzeźbiarskich. W środowiskach artystycznych zarówno prowincji jak i metropolii kojarzony jest bezwzględnie z naszym regionem jako Andrzej – malarz z Pińczowa W roku 2007 obchodził 40-lecie działalności artystycznej a w roku 2011 obchodzi 40-lecie pracy zawodowej.

Dodaj komentarz


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com