Serwis Internetowy Miasta Pińczów

Koncert Muzyki Patriotycznej – zaproszenie

0 komentarzy

Z wizytą u przedszkolaków

28 listopada 2012 | , | Wyświetleń: 605

Z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia przedszkolaki z Przedszkola Nr 2 w Pińczowie wraz z wychowawczyniami Agnieszką Janus, Dorotą Sochą i Beatą Szafirską-Curyło zaprosiły do siebie panie bibliotekarki, Jolantę Opokę i Grażynę Zuchowicz, aby wspólnie świętować święto misia.
 
Dzieci wysłuchały fragmentów książek o misiach oraz wierszyków, które czytały panie bibliotekarki. Odbyła się też zabawa “Stary niedźwiedź mocno śpi”. Dzieci przyniosły tego dnia do przedszkola swoje ulubione pluszaki, opowiadały o nich, a na koniec odgadywały zagadki.
 
Historia pluszowego misia zaczyna się w 1902 roku. Pewnego dnia prezydent Stanów Zjednoczonych, Theodore Roosvelt wybrał się na polowanie. Myśliwi zobaczyli małego niedźwiadka i chcieli go zabić. Ale prezydent sprzeciwił się temu, ratując tym samym życie maleństwu. Świadkiem tego wydarzenia był niejaki Clifford Berryman. On to właśnie uwiecznił całe zdarzenie na rysunku. Rysunek opublikowała gazeta. Pewnego dnia przeczytał tę historię Morris Michton – właściciel sklepu z zabawkami. Nie zwlekając ani chwili wykonał kilka zabawek – pluszowych misiów. Misie sprzedawały się znakomicie. Za zgodą prezydenta pierwszy miś dostał swoje imię – Teddy (od zdrobnienia imienia prezydenta: Theodore’a).
 
Biblioteka w Pińczowie dostosowuje swoją ofertę do oczekiwań użytkowników i zmieniających się potrzeb środowiska lokalnego. Zawsze satysfakcja czytelników jest najważniejszym celem wszystkich realizowanych zadań.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com