Serwis Internetowy Miasta Pińczów

Bożonarodzeniowy Jarmark Świąteczny w Pińczowie

0 komentarzy

Marszałkowe Mikołajki

9 grudnia 2012 | , | Wyświetleń: 423

Prawie 200 dzieci ze szkół podstawowych województwa świętokrzyskiego wzięło udział w „Marszałkowych Mikołajkach”, które odbyły się 7 grudnia  w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach. Razem z dziećmi bawił się członek Zarządu Województwa Piotr Żołądek. Imprezę już po raz szósty zorganizował Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego.


W „Marszałkowych Mikołajkach” uczestniczyli uczniowie klas I – IV, zwycięzcy konkursu  „Rymowany Mikołaj”. Na konkurs napłynęło ponad 400 wierszy autorstwa dzieci ze świętokrzyskich szkół podstawowych i świetlic. Jury wybrało zwycięzców, którzy w nagrodę zostali zaproszeni do zabawy podczas „Marszałkowych Mikołajek”.
Wśród zwycięzców konkursu znaleźli się uczniowie klasy IV Szkoły Podstawowej z Kozubowa.Jak co roku atrakcji nie brakowało. Do świata magii i iluzji zaprosił dzieci Czarodziej Mirabello, zachwycały pokazy ekwilibrystyczne, pojawiła się również Królowa Śniegu. Oczywiście nie zabrakło Świętego Mikołaja, który przybył z workiem pełnym prezentów i wręczył wszystkim paczki.

Dodaj komentarz


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com