Serwis Internetowy Miasta Pińczów

Bożonarodzeniowy Jarmark Świąteczny w Pińczowie

0 komentarzy

Nadleśnictwo Pińczów ma nową siedzibę

1 grudnia 2012 | , | Wyświetleń: 2 766

Pracownicy Nadleśnictwa Pińczów, od 29 listopada pracują w nowej siedzibie.


Dotychczasowe, stare i ciasne lokum, mieszczące się w Pińczowie przy ulicy 3 Maja zamienili na piękny budynek na terenie gminy Michałów. Stoi on na skraju dużego kompleksu leśnego, na granicy gmin, przy drodze w Skrzypiowie. 


Podczas uroczystego otwarcia przecięto nie tradycyjną wstęgę, lecz uplecioną z jedliny girlandę, poświęcono budynek i posadzono jodłę wyhodowaną z nasiona pobłogosławionego przez Papieża Benedykta XVI. Nie obyło się również bez przemówień, z których, licznie przybyli goście, mogli wiele dowiedzieć się o 65-letniej historii Nadleśnictwa Pińczów.

Również w części oficjalnej, zasłużonym leśnikom NP wręczono Kordelasy Leśnika Polskiego (najwyższe wyróżnienie leśników) za ich wieloletnią pracę, w której oddali szczególne zasługi dla rozwoju polskich lasów. Otrzymali je: inżynier nadzoru Roman Kołodziejczyk, komendant Straży Leśnej Stanisław Zachariasz oraz leśniczowie Jerzy Kalinowski i Edmund Bakalarz. Podczas uroczystości wręczono również 11 pamiątkowych medali przedstawicielom instytucji współpracujących z Lasami Państwowymi. 
Jodełkę posadzili i odsłonili pamiątkowy obelisk główny inspektor Lasów Państwowych Edward Haładaj, nadleśniczy Andrzej Wójciak i starosta pińczowski Jan Moskwa
Obiekt poświęcili  ks. kanonik Franciszek Berak, dziekan dekanatu pińczowskiego ks. kanonik Jan Staworzyński oraz proboszcz parafii w Michałowie ks. Jerzy Piwowarczyk

Dodaj komentarz


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com