Serwis Internetowy Miasta Pińczów

Bożonarodzeniowy Jarmark Świąteczny w Pińczowie

0 komentarzy

Niezwykłe spotkanie wigilijne w pińczowskim Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym

25 grudnia 2012 | , | Wyświetleń: 3 499

Tegoroczne maturzystki rodem z gminy Kije z uśmiechem na twarzy wkroczyły na oddział pińczowskiego ZOL-u z paczkami, pakunkami i termosami pełnymi gorących, wigilinych potraw.


A oto, czego dowiedzieliśmy się od głównej organizatorki całej akcji, Justyny:  „Do tej wizyty przygotowywałyśmy się już od dawna. Przede wszystkim zorganizowałam zbiórkę żywności w szkole, do której uczęszczam, to jest w Katolickim Liceum Ogólnokształcącym im. Świętej Rodziny z Nazaretu w Krakowie i w Gimnazjum. Do akcji włączyła się również młodzież z gimnazjum w Kijach, która wykonała świąteczne kartki, a panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Górkach przygotowały potrawy wigilijne. Tylko wspólnymi siłami mogłyśmy się przygotować do dzisiejszej wizyty. Cieszymy się, że możemy tutaj być i stworzyć podopiecznym choć namiastkę świątecznej atmosfery.”


Mamy 106 pacjentów – najmłodszy ma 35 lat, najstarsza ponad 90. Wprawdzie w  środę mieliśmy swoją wigilię, jednak większość pensjonariuszy bardzo oczekiwała na dzisiejszy wieczór i wizytę wolontariuszek,” poinformowała nas szefowa ZOL, pani Alicja Topolska, która również ucieszyła się z wizyty.


 „Ich odwiedziny, to dla nas prawdziwy promyk radości. My jesteśmy chorzy, nie możemy wychodzić, więc z radością zawsze witamy u siebie gości, zwłaszcza w okresie świąt,” ze wzruszeniem mówiła pani Ewa, jedna z pensjonariuszek.W spotkaniu wigilijnym udział wzięły: Dominika Delipacy, Iwona Kozera, Iza Kozera, Karina Kupczewska oraz pomysłodawczyni Justyna Słonina.


Organizatorka akcji dziękuje tą drogą wszystkim, którzy pomogli w jej przygotowaniu, a w szczególności: paniom z KGW w Górkach, uczniom Gimnazjum w Kijach, uczniom Liceum i Gimnazjum im. Świętej Rodziny z Nazaretu w Krakowie oraz Katarzynie Gawryś, Annie Sadowskiej, Patrykowi Szwajowi, Judycie Rozmus i Patrykowi Depowskiemu.

Dodaj komentarz


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com