Serwis Internetowy Miasta Pińczów

„Goła baba” w wykonaniu Joanny Szczepkowskiej

0 komentarzy

Świąteczne Spotkanie z Czytelnikami

17 grudnia 2012 | , | Wyświetleń: 452

W piątek, 14 grudnia, w pińczowskiej Bibliotece Publicznej odbyło się Świąteczne Spotkanie z Czytelnikami. Weszło ono na stałe do programu imprez organizowanych przez Bibliotekę w Pińczowie. Jest organizowane tuż przed świętami Bożego Narodzenia w ramach podziękowań pracowników Biblioteki dla jej najwierniejszych czytelników, a także okazją do złożenia życzeń świątecznych.


Tegoroczne spotkanie uświetnił występ grupy „Bogucanie”, która wystąpiła z przedstawieniem kolędniczym, przygotowanym przez panią Ewę Preisner. Publiczność zobaczyła więc przedstawienie na podstawie staropolskich tekstów kolędniczych, pełne humoru, bawiące do łez, ale też zmuszające do refleksji w ten wyjątkowy świąteczny czas. W role kolędników wcielili się:
– Herold – Grzegorz Urban
– Marszałek – Teresa Kozieł
– Żyd – Lucyna Kokot
– Anioł – Grażyna Pasternak
– Diabeł – Barbara Górzyńska
– Turek – Kazimiera Matuszczyk
– Śmierć – Zofia Chojnowska
– Pastuszek – Jarosłąw Urban
Występ grupy „Bogucanie” niezmiernie przypadł do gustu zaproszonym gościom. Najbardziej podobał się widzom Diabeł, który robił swoją osobą dużo zamieszania.Po występie kolędników dyrektor Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Pińczowie, pani Jolanta Opoka, złożyła wszystkim zgromadzonym gościom życzenia świąteczne oraz przytoczyła pożyteczne rady jak „przeżyć” święta. Następnie odbyła się biesiada przy suto zastawionym stole, połączona ze śpiewaniem najpiękniejszych polskich kolęd.

Dodaj komentarz


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com