Serwis Internetowy Miasta Pińczów

„Goła baba” w wykonaniu Joanny Szczepkowskiej

0 komentarzy

Warsztaty projektowania ozdób świątecznych

4 grudnia 2012 | , | Wyświetleń: 445

Kolorowe wycinanki, kartki, ręcznie malowane bombki, szydełkowe aniołki oraz tradycyjne, ludowe ozdoby wykonywane ze słomy. W najbliższą sobotę – 8 grudnia – Pińczowskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na otwarte warsztaty projektowania ozdób Bożonarodzeniowych. Warsztaty połączone będą z kiermaszem a w świąteczny klimat wprowadzą nas wychowankowie Studia Piosenki działającego przy PSCK.

Zwyczaj wykonywania ozdób świątecznych jest mocno zakorzeniony w naszej tradycji choć ostatnio praktycznie zaniknął. W pośpiechu i bez zastanowienia kupujemy gotowe dekoracje. Tymczasem drzewko ozdobione własnoręcznie wykonanymi aniołkami, gwiazdami i łańcuchami ma o wiele więcej uroku. Szczególnie – gdy wykonają je dzieci. Pomysły na Bożonarodzeniowe ozdoby zobaczycie na otwartych warsztatach organizowanych w najbliższą sobotę przez Pińczowskie Samorządowe Centrum Kultury. Z pomocą plastyków będzie można wykonać kolorowe kartki świąteczne, przygotować oryginalną bombkę, zobaczyć jak wykonuje się ozdoby na szydełku. Ci, którzy chcieliby dodać trochę koloru, mogą poćwiczyć robienie bibułkowych i słomkowych ozdób pod okiem pań z Klubu Rozwoju Regionalnego w Bogucicach. 

Na warsztaty zapraszamy wszystkich, niezależnie od wieku. Zaproszenie w szczególności kierujemy do dzieci z rodzicami, dla tych najmłodszych Klub Piwnica pod Belwederem ufundował gorącą czekoladę. W trakcie warsztatów czas umilać nam będą występy wychowanków studia piosenki, oczywiście w świątecznym klimacie. 

Wykonane ozdoby każdy będzie mógł zabrać z sobą do domu. Warsztaty rozpoczną się o godzinie 16.00 i potrwają do godziny 19.00. Serdecznie zapraszamy


 

Dodaj komentarz


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com