Serwis Internetowy Miasta Pińczów

Koncert Muzyki Patriotycznej – zaproszenie

0 komentarzy

Football Academy Pińczów wystartowała!

16 stycznia 2013 | , | Wyświetleń: 835

Szkółka piłkarska oparta na doświadczeniach szkoleniowych m.in. Ajaxu Amsterdam i systemu szkolenia angielskiej federacji piłkarskiej oficjalnie wystartowała w naszym mieście. W miniona sobotę na hali sportowej na osiedlu Grodzisko odbyły się pierwsze, pokazowe zajęcia w ramach Football Academy, a także po ich zakończeniu spotkanie organizacyjne z rodzicami dzieci.

 

Już same przygotowania do zajęć wywołały duże zainteresowanie wśród najmłodszych adeptów piłki nożnej. Szczególną ciekawość najmłodszych piłkarzy wzbudzał okazały worek z piłkami oraz kolorowe bramki do gry.

 


 

Kilka minut po godz. 10:00 przybyłych rodziców, dziadków oraz dzieci powitał Menager Football Academy Pińczów Seweryn Sosień, a także trenerzy szkoły Zdzisław Maj oraz Wojciech Tęcza.

 

Omówiono ogólne zasady funkcjonowania akademii, a także przedstawiono plan sobotnich zajęć, które miały na celu przede wszystkim zapoznanie wszystkich z metodami prowadzenia treningów z dziećmi. Urozmaicone ćwiczenia w formie zabawy, która w kolejnych elementach ukierunkowane były na zachęcenie dzieci do uprawiania wspaniałej dyscypliny jaką jest piłka nożna. 

 

Aby nie zniechęcać dzieci już na wstępie swojej przygody ze sportem, nikt nie wymaga od nich wyników czy niezdrowej rywalizacji. Na pierwszym miejscu stawiany jest wszechstronny rozwój i zasady fair play. Przydział dzieci do poszczególnych grup jest uzależniony od dwóch podstawowych kryteriów: wieku oraz umiejętności. Jeśli młodszy zawodnik dysponuje odpowiednimi umiejętnościami może trenować w grupie starszej i odwrotnie w przypadku starszego chłopca.

 

Football Academy Pińczów to nie tylko miejsce dla najmłodszych, którzy do tej pory nie mieli styczności z piłką nożną, ale także dla chłopców i dziewczynek ze starszej grupy wiekowej (8 – 12 lat), którzy już zetknęli się z treningami w klubach sportowych. Dzięki zróżnicowanym zajęciom Football Academii korzystają również kluby sportowe z naszego regionu z którymi pińczowska szkółka ściśle współpracuje.

 

Jak pokazały sobotnie zajęcia dzieci są w ciągłym ruchu i często zdarza się, że plan treningowy jest modyfikowany na bieżąco , gdyż dzieci biegają, skaczą, czy gonią się. Dla dzieci w wieku czterech, pięciu czy sześciu lat ruch jest podstawową częścią rozwoju osobowego. 

 

Kadra szkoleniowa którą dysponuje Football Academy Pińczów legitymuje się nie tylko odpowiednimi kwalifikacjami ale również doświadczeniem w pracy z dziećmi, co gwarantuje iż zawodnicy są pod fachowa opieką. 

 

Zapisując dziecko do Football Academy Pińczów mamy również pewność, że treningi prowadzone są według profesjonalnych systemów szkoleniowych sprawdzonych w zaawansowanych piłkarsko krajach, takich jak Holandia czy Anglia. System ten realizowany jest m.in. poprzez organizowanie takiej gry i zabawy, aby każde dziecko mogło w nich wygrać, trenerzy mają za zadanie koncentrować się na wszechstronnym rozwoju ruchowym dziecka, a wszelkiego rodzaju rankingi i ocenianie poszczególnych zawodników nie może mieć miejsca na tym etapie zabawy w piłkę nożną!

 

Osoby, które nie mogły wziąć udziału w spotkaniu a chciałyby aby ich dziecko poznało fantastyczny świat piłki nożnej zapraszamy na zajęcia poszczególnych grup szkółki lub do kontaktu z Menagerem szkółki pod numerem telefonu: 882-796-987 lub zapoznanie się z naszą strona internetową pod adresem:http://footballacademy.pl/szkolka_pilkarska_Pi%C5%84cz%C3%B3w.html lub na nasz profil na facebooku:http://www.facebook.com/FaPinczow

 


 


Treningi poszczególnych grup:
Młodsza – czwartki 16:00 – 17:30 oraz soboty 10:00 – 11:30
Starsza – piątki 14:30 – 16:00 oraz soboty 11:30 – 13:00

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com