Serwis Internetowy Miasta Pińczów

Pińczowski Klub “Pięć aSÓW” na Wielkim Boju Planszówkowym w Kielcach!

0 komentarzy

W Pińczowie otwarto nowoczesny pawilon kardiologii inwazyjnej

18 października 2013 | , | Wyświetleń: 2 369

18 października w Pińczowie uroczyście otwarto nowoczesny pawilon kardiologii inwazyjnej. Piękny a zarazem nowoczesny pawilon usytuowany jest od strony wschodniej szpitala powiatowego. Uzyskają w nim pomoc chorzy z południowej części województwa świętokrzyskiego.


Uroczyste otwarcie poprzedziła msza święta koncelebrowana w kościele pod wezwaniem NMP na Mirowie, odprawiona przez proboszczów pińczowskich parafii, kapelana szpitalnego ojca Hoppe oraz ojca Paschalisa – Komisarza Ziemi Świętej.


Zaproszonych gości przywitał ordynator Oddziału Kardiologii Inwazyjnej doktor Leszek Badacz, a nowo otwarty pawilon poświęcił franciszkanin ojciec Paschalis.
Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali starosta pińczowski Zbigniew Kierkowski, dyrektor Świętokrzyskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszy Zdrowia Zofia Wilczyńska i szef Rady Nadzorczej InterCardu profesor Dariusz Dudek.


– Obiekt jest gotowy już dziś do przyjęcia pacjentów. Od początku naszej działalności w Pińczowie pomogliśmy już wielu pacjentom. Na początku, w 2011 roku, miesięcznie przyjmowaliśmy około 40 osób, obecnie przyjmować będziemy stu. W budynku na poziomie zerowym znajdują się recepcja, gabinet diagnostyczno-zabiegowy, pokój lekarski, pielęgniarski, gabinet ordynatora, kierownika administracyjnego, zaś na poziomie pierwszym są jedno i dwuosobowe pokoje dla pacjentów oraz odział intensywnego nadzoru kardiologicznego. Łącznie posiadamy 20 łóżek. Zabiegi ratujące życie będziemy nadal wykonywać w jednej z sal szpitalnych – powiedział nam ordynator doktor Leszek Badacz. 


Oddział Kardiologii Inwazyjnej, Elektroterapii i Angiologii „Intercard” w Pińczowie prowadzi obecnie diagnostykę i leczenie chorób serca w zakresie kardiologii inwazyjnej w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia.


W ramach 24–godzinnego dyżuru na Oddziale Kardiologii w Pińczowie wykonywane są zabiegi koronarografii i koronaroplastyki w trybie pilnym u chorych z zawałem serca. Zabiegi te nie wymagają długich hospitalizacji, umożliwiają szybką rehabilitację i w większości przypadków pacjent szybko powraca do pełnej aktywności życiowej i zawodowej.


Ponadto, krakowscy specjaliści prowadzą w Pińczowie Klub Pacjenta i co kwartał organizują ze swoimi pacjentami oraz ich rodzinami spotkania. Nie zapominają też o profilaktyce – organizują tzw. “białe niedziele”.


Dzięki rozbudowie Centrum Kardiologii „Intercard” możliwe będzie rozszerzenie oferty medycznej placówki o dotychczas niewykonywane procedury, m.in. wszczepienia kardiowerterów-defibrylatorów, a w przyszłości także z zakresu angiologii.


 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com