Serwis Internetowy Miasta Pińczów

“Narty Ojca Świętego” premiera Teatru Ciut Frapującego

0 komentarzy

Wielkanocny marzec z PSCK

9 marca 2015 | , | Wyświetleń: 549

Wielkanoc tuż tuż. Czas poczuć świąteczny klimat. Świąteczny nastrój zapewnią kiermasze rękodzieła, warsztaty ozdób wielkanocnych i inne wydarzenia odbywające się w okresie Wielkiego Postu. Sprawdź na co w tym roku zaprasza Pińczowskie Samorządowe Centrum Kultury.14 marca – Kiermasz Wielkanocny. Od godziny 10:00 przed budynkiem Belwederu wystawione będą stoiska kół gospodyń wiejskich, stowarzyszeń, instytucji i twórców ludowych z ozdobami świątecznymi. Odwiedzający Jarmark Wielkanocny będą mogli zakupić między innymi stroiki świąteczne, wyroby rękodzielnicze, ręcznie wykonywane kartki oraz tradycyjne, domowe ciasta.


W ten sam dzień, w sali kinowej PSCK, odbywać się będą eliminacje rejonowe XI Przeglądu Pieśni Wielkopostnych organizowanych przez Wojewódzki Dom Kultury z Kielc przy współpracy z PSCK. Przesłuchania konkursowe rozpoczynają się o godzinie 11:00.


Z kolei 27 marca, o godzinie 17:00, zapraszamy na cieszące się olbrzymią popularnością wśród najmłodszych – Rodzinne Warsztaty Wielkanocne. Pod okiem plastyków i twórców ludowych wykonywać będziemy piękne, oryginalne ozdoby świąteczne, w tym gigantyczne pisanki.


Ostatnim świątecznym akcentem będzie Konkurs Palm Wielkanocnych. 29 marca zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w otwartym konkursie na palmę wielkanocną. Zgłoszone palmy oceniane będą w kategoriach: najwyższa, tradycyjna i oryginalna palma wielkanocna. Konkurs odbędzie się około godziny 12.30 (po zakończonym nabożeństwie w kościele p.w. Św. Jana Apostoła i Ewangelisty). Osoby zainteresowane udziałem w konkursie muszą wypełnić formularz zgłoszeniowy (do pobrania w zakładce „konkursy” na stronie www.psck.pl) i dostarczyć go do 23 marca do siedziby PSCK.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com