Serwis Internetowy Miasta Pińczów

Koncert Muzyki Patriotycznej – zaproszenie

0 komentarzy

III BIEG NA GROCHOWISKA 10km -Pińczów bieganiem stoi

9 kwietnia 2015 | , | Wyświetleń: 614

III BIEG NA GROCHOWISKA 10kmPińczów bieganiem stoi. Moda na tą formę aktywności ruchowej dotarła do naszego miasta i ogarnia coraz to większą rzeszę ludzi.


Codziennie po ulicach Pińczowa, okolicznych lasach, terenach przy rzece Nidzie można spotkać biegaczy. Różni ich wszystko: zawód, wykształcenie, wiek i płeć. Biegają młodzi, biegają seniorzy. Łączy ich radość z każdego przebiegniętego kilometra oraz troska o zdrowie. W kalendarzu imprez kulturalnych naszej gminy na stałe wpisała się już impreza, która skierowana jest właśnie do miłośników tego sportu. W ubiegłą sobotę już po raz trzeci odbył się Bieg na Grochowiska organizowany przez Amatorska Grupę Biegaczy 4Run PińczówKiedy równy rok temu po zakończonym II Biegu na Grochowiska otrzymaliśmy pozytywne recenzje od uczestników i osób postronnych, zdecydowaliśmy, że w roku następnym Bieg na Grochowiska otrzyma poważniejsza rangę i że będą to zawody już z prawdziwego zdarzenia. Wraz z Urzędem Miasta i Gminy w Pińczowie zjednoczyliśmy siły by możliwie jak najsolidniej i najlepiej zorganizować zawodyGłównym celem organizowanych zawodów biegowych jest popularyzacja biegania i zdrowego stylu życia. Wiemy doskonale jak zbawiennie aktywność ruchowa wpływa na nasze zdrowie psychiczne i fizyczne. Bieganie jest najtańszym i najskuteczniejszym sposobem na walkę ze zbędnymi kilogramami oraz metodą na zapewnienie sobie świetnego samopoczucia. Nie mniej ważnym aspektem organizowanej przez nas imprezy biegowej jest popularyzacja i promocja naszego miasta wśród biegaczy z województwa świętokrzyskiego ale i tych spoza naszego województwa.


Nasze Ponidzie posiada piękne walory krajobrazowe, które idealnie nadają się do organizacji zarówno biegów terenowych jak i ulicznych. Bieg na Grochowiska to także hołd złożony poległym polskim Powstańcom w Bitwie pod Grochowiskami -jednej z najkrwawszych bitew Powstania Styczniowego. Wracając do samego Biegu. Od dłuższego czasu trwały intensywne prace przygotowawcze . Od pozyskiwania sponsorów począwszy na zabezpieczeniu trasy skończywszy. Uzyskaliśmy przychylność wielu instytucji, które w większy lub mniejszy sposób pomogły nam w organizacji. Dzięki wysiłkowi ludzi z 4Run, Urzędu Miasta, sponsorów, organizacji pożytku publicznego, zastępów OSP, wolontariuszy, cała machina pt „III Bieg na Grochowiska” ruszyła miejsca i krok po kroku ogarnialiśmy kolejne sprawy dotyczące biegu.Szczerze przyznajemy, że zainteresowanie naszym biegiem przeszło nasze najśmielsze oczekiwania. Z upływem czasu lista zgłoszeniowa zapełniała się kolejnymi nazwiskami co jeszcze bardziej wyzwoliło w nas motywację by zwiększyć swój wysiłek organizacyjny. Dla nas- teamu 4Run Pińczów organizacja zawodów jest nowym doświadczeniem. Nie sposób porównać poprzednią edycję biegu z tą obecną. W ubiegłym roku wystartowało niespełna 50 osób, w obecnym natomiast prawie 4 razy więcej ( pakiety odebrało 193 zawodników). Było nam miło gościć zawodników nie tylko z województwa świętokrzyskiego. Do Pińczowa zawitali zawodnicy z Sopotu, Zakopanego, Puław, Olkusza oraz….trójka biegaczy z Ukrainy. Jesteśmy szczęśliwi, że w zawodach wzięła duża grupa biegaczy z Pińczowa i okolic . Fakt ten pokazuje, że w naszym mieście jest popyt na bieganie i tego typu imprezy.


Trasa choć malownicza, ciągnąca się leśnymi dróżkami, zdaniem wielu zawodników była wymagająca. Pierwsze 5 km dało się we znaki szczególnie początkującym miłośnikom biegania. Zróżnicowana terenowo trasa na pewno dodała pewnego smaczku biegu a wiadomo, że im większy wysiłek to tym większa radość po ukończeniu biegu. Dzięki przychylności władz miasta oraz hojności sponsorów mogliśmy postarać się o wiele nagród dla zawodników, którzy zwyciężali swoich kategoriach. Każdy z zawodników, który ukończył bieg otrzymał okolicznościowy medal. Poza tym mieliśmy przygotowane specjalne upominki dla zawodników, którzy zajmowali określone miejsca na linii mety. Każdy zawodnik w pakiecie startowym znalazł jednorazową wejściówkę na pływalnie „ Delfinek”. Wiemy, że były osoby, które z skorzystały z okazji do popluskania się w basenie. Specjalne wyróżnienia otrzymali nasi pińczowscy biegacze-seniorzy panowie Węgrzycki Wiesław oraz Pikulski Mieczysław, którzy wnieśli niebagatelny wkład dla rozwoju biegania na Ponidziu. Cieszy fakt, ze w naszym mieście działają stowarzyszenia i organizacje, które starają się promować Pińczów i jednocześnie robić cos pożytecznego w kierunku rozwoju swoich pasji jak i również w służbie drugiego człowieka. W Pińczowie jest bardzo dużo ludzi, którzy swoją kreatywnością i pomysłowością stanowią wartość dodaną dla naszego miasta. Potrzeba jedynie przestrzeni do tego by ich pomysły i zamierzone działania znalazły podatny grunt do realizacji przedsięwzięć. III Bieg na Grochowiska nie mógł by się odbyć bez wsparcia sponsorów. W ty miejscu pragniemy podziękować wszystkim tym, którzy dołożyli wszelkich starań by III Bieg na Grochowiska stał się wielkim świętem biegania i tym samym przyczynił się do promocji zarówno tej pięknej dyscypliny sportu jak i naszej małej Ojczyzny- Ponidzia. Amatorska Grupa Biegaczy 4Run Pińczów składa podziękowania dla:Urzędu Miasta i Gminy w Pińczowie na czele z panem Burmistrzem Włodzimierzem Badurakiem i panią Moniką Młyńczak,firmom: Vicor, Natur-Vit, PSB Polskie Składy Budowlane, Rewir Pińczów, Gomar Pińczów, Domex Pińczów, Vitalmed Pinczów.PSCK w Pińczowie, Dyrekcji Gimnazjum nr 2 w Pińczowie oraz wolontariuszom z tego gimnazjum, Dyrekcji Gimnazjum nr 1 w Pińczowie, OSP Chruścice, OSP Kowala,Lokalnej Grupie Działania w Pińczowie, firmie MATUSZCZYK.Pragniemy również podziękować za pomoc Pawłowi Rutkowskiemu, Jackowi Pasternakowi, Tomaszowi Sobolewskiemu i Krzysztofowi Wojniakowi.Dzięki przyjaciele.Poniżej link z wynikami III Biegu na Grchowiska http://www.pomiaryczasu.pl/event/iii_bieg_na_grochowiska/wyniki/


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com