Serwis Internetowy Miasta Pińczów

„Goła baba” w wykonaniu Joanny Szczepkowskiej

0 komentarzy

Premiera TCF juz w najbliższą sobotę

4 maja 2015 | , | Wyświetleń: 367

 

Już w najbliższą sobotę 9 maja na scenie PSCK, odbędzie się kolejna premiera spektalu teatralnego w wykonaniu Teatru Ciut Frapującego. Sztuka PRZEDSTAWIENIE HAMLETA WE WSI GŁUCHA DOLNA w reżyserii Wojciecha Jurewicza zostanie zaprezentowane również 10, 23 i 24 maja o godzinie 19:00. Bilety w cenie 12 zł do nabycia w sekretariacie PSCK.


W spektaklu występują: Norbert Pawlik, Marcin Błach, Jerzy Znojek, Magdalena Bałaga, Mateusz Kocerba, Wojciech Jurewicz, Krzysztof Brociek, Małgorzata Lotko, Agnieszka Smuga-Żeromińska, Sylwester Fiuk, Piotr Błach oraz Grażyna Pasternak. Akcja dramatu rozgrywa się w latach sześćdziesiątych na zapadłej wsi chorwackiej, gdzie aktyw spółdzielni produkcyjnej postanawia wystawić Szekspirowskiego „Hamleta”, aby wcielić w czyn dyrektywę o rozwijaniu pracy kulturalno-oświatowej. Losy scenicznych bohaterów i odtwórców tych ról splatają się ze sobą: współczesny Hamlet walczy o dobre imię swojego ojca z przedstawicielami miejscowej kliki. Połączenie wzniosłości oryginału z trywialnością jego nieprofesjonalnej realizacji potęguje efekty satyryczne i komediowe.


Chorwacki dramatopisarz Ivo Breąan (ur. 1936), absolwent slawistyki na uniwersytecie w Zagrzebiu, skromny nauczyciel gimnazjalny w Šibeniku, pierwszą wersję sztuki napisał w 1965 r. Później kilkakrotnie tekst przerabiał, a ostateczna wersja, jak sam przyznał, jest wspólnym dziełem autora oraz reżysera i aktorów przygotowujących prapremierę przedstawienia w Teatrze ITD w 1971 r.


 


Dodaj komentarz


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com