Serwis Internetowy Miasta Pińczów

Bożonarodzeniowy Jarmark Świąteczny w Pińczowie

0 komentarzy

List Ministerstwa Finansów do przedsiębiorców

31 lipca 2015 | , | Wyświetleń: 518

Szanowni Państwo! Drodzy Przedsiębiorcy


            Z początkiem wakacji Ministerstwo Finansów rozpoczęło letnią edycję paragonowej akcji edukacyjnej pod hasłem: „Nie daj się oszukać, Sprawdź paragon”. Prowadzona cyklicznie od kilku lat akcja „Weź paragon” odwołuje się do takich wartości jak uczciwość i współodpowiedzialność za państwo. Jej cel jest prosty – uświadomienie Polakom, jak ważna jest ich rola w kształtowaniu uczciwego obrotu gospodarczego.


            Tegoroczna kampania, oprócz zachęcania konsumentów do odbierania paragonów od sprzedawców towarów i usług, ma również na celu zwrócenie uwagi na to, że nie każdy wydawany paragon jest fiskalnym potwierdzeniem zrealizowanej operacji. Problem paragonów niefiskalnych dotyka w szczególności branży gastronomicznej, a oszuści unikający płacenia podatków przyczyniają się do rozwoju szarej strefy.


            Nasza akcja skierowana jest przede wszystkim do konsumentów, bo to właśnie konsumenci proszą – lub nie o paragony. Ponieważ unikanie opodatkowania ma negatywny wpływ nie tylko na stan finansów publicznych, ale także na konkurencję w poszczególnych branżach, dlatego chcielibyśmy zachęcić Państwa – Przedsiębiorców do włączenia się w działania wspierające gospodarkę narodową i równą konkurencję na rynku. Zachęcamy do aktywnego włączania się do naszej akcji. Więcej informacji znajdziecie Państwo na stronie www.mf.gov.pl w zakładce Działalność edukacyjna.


            Chcielibyśmy przypomnieć także, że jesienią rusza Loteria Paragonowa, która zakłada losowanie atrakcyjnych nagród wśród prawidłowo wystawionych przed sprzedawców, a następnie zarejestrowanych przez kupujących, paragonów fiskalnych. Akcja paragonowa stanowi naturalne preludium do Loterii, a loteria to forma podziękowania konsumentom i przedsiębiorcom za ich codzienny pozytywny wkład w rozwój kraju oraz promocja idei uczciwej konkurencji.


            Liczymy na dobrą współpracę,


                                                                                              Z wyrazami szacunku


                                                                                Jacek Kapica                          Izabela Leszczyna

Dodaj komentarz


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com