Serwis Internetowy Miasta Pińczów

Portal internetowy pinczow.com zachowuje apolityczność, pozostając niezależnym od wszelkich ugrupowań politycznych oraz nie manifestując żadnych sympatii wobec nich. Na naszym portalu mogą reklamować się wszystkie ugrupowania polityczne - w tej sprawie skontaktuj się z nami pod adresem redakcja@pinczow.com

“Narty Ojca Świętego” premiera Teatru Ciut Frapującego

0 komentarzy

Pociąg do Ponidzia

9 lipca 2015 | , | Wyświetleń: 756

Czwartego lipca na pińczowski dworzec PKP przyjechał pełen skład Ciuchci Express Ponidzie.


7 wagonów osobowych wypełniło wielu turystów. Wśród nich goście z miast partnerskich Pińczowa, radni miejscy, burmistrzowie i przedstawiciele ośrodków kultury.


Na stacji w Pińczowie można było korzystać z przejażdżek drezynami. Na stacji w Umianowicach była możliwość przejażdżki w kabinie lokomotywy, z czego wiele osób chętnie korzystało. Jak można było przewidzieć atrakcją tą były najbardziej zainteresowane dzieci. Te starsze dowiedziały się wiele ciekawych rzeczy o lokomotywie – m.in. szczegółów dotyczących budowy i pracy silnika.


Na postoju w Umianowicach standardowo było ognisko, więc każdy mógł upiec sobie kiełbaskę. Oprócz tego w Pińczowie były prezentowane dwa modele parowozów.
Podczas przejażdżki były rozdawane ulotki, w zastępstwie za bilety, które w swojej treści przybliżają w skrócie historię kolejki w Pińczowie.


 


 


 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com