Serwis Internetowy Miasta Pińczów

“Trenuj z Nidą Pińczów”

0 komentarzy

Polska Liga Motoparalotniowa – edycja Pińczów 2015

26 sierpnia 2015 | , | Wyświetleń: 523

W najbliższą sobotę i w niedzielę rano, na pińczowskim niebie zobaczymy światową czołówkę pilotów motoparalotniowych, którzy wezmą udział w trzeciej edycji Polskiej Ligi Motoparalotniowej. Wezmą w niej udział również piloci z mniejszym doświadczeniem zawodniczym. Z pewnością pojawi się liczna grupa lokalnych pilotów, których gorąco zachęcamy do udziału w rywalizacji. Zawody te również mają w swojej formie cel edukacyjny, promujemy latanie zorganizowane i sportowe. Piloci bez doświadczenia zawodniczego mają możliwość uczyć się od najlepszych zawodników świata, a przy okazji świetnie się bawić.
Jeśli pogoda dopisze, największe wrażenia zapowiadają się w sobotnie popołudnie oraz niedzielny poranek. Zawody motoparalotniowe odbędą się na lotnisku Aeroklubu Regionalnego w Pińczowie.


Zawody zostaną rozegrane w ramach Polskiej Ligi Motoparalotniowej, zgodnie z normami FAI i Aeroklubu Polskiego. Ich organizatorami są: Aeroklub Regionalny w Pińczowie, Polskie Stowarzyszenie Paralotniowe organizator Ligi, Paramotor Team Poland oraz Urząd Miejski w Pińczowie.


Liga motoparolotniowa podzielona jest na pięć takich wydarzeń w sezonie, a pińczowska  impreza jest trzecią z kolei. Zawodnicy, którzy wezmą w niej udział, będą mieli okazję zdobyć kolejne punkty do rankingu sezonu 2015 i zmierzyć się w konkurencjach:


– nawigacja, lot wyłącznie z mapą topograficzną okolic Pińczowa z zaliczeniem  wyznaczonych punktów na trasie o długości około 100km


– celność lądowania na lotnisku Aeroklubu


– konkurencja “ekonomiczna” np. ekonomia po trójkącie z limitowaną ilością paliwa, nad lotniskiem lub gdzieś blisko. Konkurencja bardzo atrakcyjna “medialnie” – duża ilość paralotni na niewielkiej przestrzeni i małej wysokości wygląda bardzo efektownie


– możliwa kolejna nawigacja np “wąż” (polega na jak najdokładniejszym wykonaniu przelotu, po torze wyrysowanym na mapie)


– konkurencje sprawnościowe np. slalom z tyczkami lub na 12 metrowych pylonach,


Ilość i rodzaj rozegranych konkurencji zależna jest od warunków atmosferycznych, jednak z doświadczenia ubiegłych lat wnosimy że uda się rozegrać większość konkurencji.


Na uroczyste zakończenie zapraszamy w niedziele 30 sierpnia 2015 r około godziny 12:00.


Wstęp jest bezpłatny


Wysoki poziom adrenaliny podczas zawodów: gwarantowany!


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com