Serwis Internetowy Miasta Pińczów

Portal internetowy pinczow.com zachowuje apolityczność, pozostając niezależnym od wszelkich ugrupowań politycznych oraz nie manifestując żadnych sympatii wobec nich. Na naszym portalu mogą reklamować się wszystkie ugrupowania polityczne - w tej sprawie skontaktuj się z nami pod adresem redakcja@pinczow.com

“Narty Ojca Świętego” premiera Teatru Ciut Frapującego

0 komentarzy

Polska Liga Motoparalotniowa – Pińczów 2015

25 sierpnia 2015 | , | Wyświetleń: 487

W sobotę i w niedzielę rano, na pińczowskim niebie zobaczymy światową czołówkę pilotów motoparalotniowych, wezmą w nich udział również piloci z mniejszym doświadczeniem zawodniczym. Z pewnością pojawi się liczna grupa lokalnych pilotów, których gorąco zachęcamy do udziału w rywalizacji. Zawody te również mają w swojej formie cel edukacyjny, promujemy latanie zorganizowane i sportowe, piloci bez doświadczenia zawodniczego mają możliwość uczyć się od najlepszych zawodników świata, a przy okazji świetnie się bawić.


Jeśli pogoda dopisze, największe wrażenia zapowiadają się w sobotnie popołudnie oraz niedzielny poranek. Zawody motoparalotniowe odbędą się na lotnisku Aeroklubu Regionalnego w Pińczowie.


Zawody zostaną rozegrane w ramach Polskiej Ligi Motoparalotniowej, zgodnie z normami FAI i Aeroklubu Polskiego. Ich organizatorami są: Aeroklub Regionalny w Pińczowie, Polskie Stowarzyszenie Paralotniowe organizator Ligi, oraz Paramotor Team Poland.


– Liga motoparolotniowa podzielona jest na pięć takich wydarzeń w sezonie, a pińczowska  impreza jest trzecia z kolei. Zawodnicy, którzy wezmą w niej udział, będą mieli okazję zdobyć kolejne punkty do rankingu sezonu 2015 i zmierzyć się w konkurencjach:
– nawigacja, lot wyłącznie z mapą topograficzną okolic Pińczowa z zaliczeniem  wyznaczonych punktów na trasie o długości około 100km
– celność lądowania na lotnisku Aeroklubu
– konkurencja “ekonomiczna” np. ekonomia po trójkącie z limitowaną ilością paliwa, nad lotniskiem lub gdzieś blisko. Konkurencja bardzo atrakcyjna “medialnie” – duża ilość paralotni na niewielkiej przestrzeni i małej wysokości wygląda bardzo efektownie
– możliwa kolejna nawigacja np “wąż” (polega na jak najdokładniejszym wykonaniu przelotu, po torze wyrysowanym na mapie)
– konkurencje sprawnościowe np. slalom z tyczkami lub na 12 metrowych pylonach,


Ilość i rodzaj rozegranych konkurencji zależna jest od warunków atmosferycznych, jednak z doświadczenia ubiegłych lat wnosimy że uda się rozegrać większość konkurencji. Na uroczyste zakończenie zapraszamy około godziny 12 w niedziele 30 sierpnia.


Wstęp jest bezpłatny.
Wysoki poziom adrenaliny podczas zawodów: gwarantowany!


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com