Serwis Internetowy Miasta Pińczów

Portal internetowy pinczow.com zachowuje apolityczność, pozostając niezależnym od wszelkich ugrupowań politycznych oraz nie manifestując żadnych sympatii wobec nich. Na naszym portalu mogą reklamować się wszystkie ugrupowania polityczne - w tej sprawie skontaktuj się z nami pod adresem redakcja@pinczow.com

“Narty Ojca Świętego” premiera Teatru Ciut Frapującego

0 komentarzy

Przestrzeń geometrii. Wystawa prac studentów warszawskiej ASP w PSCK

18 sierpnia 2015 | , | Wyświetleń: 592

Po raz pierwszy w Galerii Belweder Pińczowskiego Samorządowego Centrum Kultury prezentowane będą realizacje rzeźbiarskie w ceramice studentów z Pracowni Ceramiki Wydziału Rzeźby ASP w Warszawie.


Prace będą zaprezentowane w Galerii Belweder PSCK w dniach 21 sierpnia – 23 września 2015. Celem wystawy jest pokazanie obranego kierunku edukacji w pracowni ceramicznej oraz zapoznanie zwiedzających z poziomem i kreatywnością studentów warszawskiej ASP.
Pracownia ceramiczna na Wydziale Rzeźby Warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych jest pracownią otwartą czyli służy nie tylko studentom rzeźby, ale również studentom z innych wydziałów, którzy chcą w swoim procesie edukacji na uczelni zapoznać się z tym szlachetnym materiałem. Do pracowni z wielkim zainteresowaniem uczęszczają też studenci innych uczelni, doktoranci realizujący swój program w ramach studiów doktoranckich oraz uczestnicy zajęć, którzy pogłębiają swoją wiedze z zakresu ceramiki w ramach Otwartej Akademii.Pracownia dysponuje dwoma piecami elektrycznymi, ale wizytówką i duszą pracowni jest piec opalany drewnem – unikat w skali Polski. Podczas wystawy zostanie zaprezentowany film o wypale ceramiki w piecu opalanym drewnem, który znajduje się w Pracowni Ceramiki ASP w Warszawie.


Wernisaż otwierający wystawę odbędzie się w piątek (21 sierpnia ) o godz. 19:00 w Galerii Belweder. Wstęp wolny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com