Serwis Internetowy Miasta Pińczów

Portal internetowy pinczow.com zachowuje apolityczność, pozostając niezależnym od wszelkich ugrupowań politycznych oraz nie manifestując żadnych sympatii wobec nich. Na naszym portalu mogą reklamować się wszystkie ugrupowania polityczne - w tej sprawie skontaktuj się z nami pod adresem redakcja@pinczow.com

“Narty Ojca Świętego” premiera Teatru Ciut Frapującego

0 komentarzy

Turniej Dzikich Druzyn Dla Olafka

30 sierpnia 2015 | , | Wyświetleń: 744

28.08 jedną z imprez towarzyszącym zakończeniu wakacji był Turniej Piłkarski Dzikich Drużyn, z którego całkowity dochód z tytułu wpisowego został przekazany rodzinie dzielnego wojownika- Olafka.


Swój udział w turnieju wzięły udział aż 14 zespołów.( Victoria Pińczów I, Victoria Pińczów II, Sparta Pińczów, Typowe Janusze, Iskra Samoklęski, Policja Pińczów, Straż Pożarna Pińczów, Nida Pińczów, LZS Bogucice, LZS Włochy, Oddział Prewencji Policji Kielce, , Młoda Gwardia, Matuszczyk, Caffaro. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że tak wiele teamów zechciało dołożyć ” cegiełkę” do szczytnego celu i zgłosiło swój akces do imprezy.
Pierwszą rundę rozegraliśmy systemem pucharowym ( przegrywający odpada). Druga runda to rywalizacja w dwóch grupach ( 4 i 3 zespołowej). Następnie drużyny z drugich miejsc w swoich grupach zmierzyły się w meczu o 3 miejsce. W zaciętym pojedynku drużyna Matuszczyk pokonała Spartę Pińczów dopiero w serii rzutów karnych.
W wielkim finale Turnieju dzikich Drużyn ” Dla Olafka” Nida Pińczów pokonała Caffaro 1;0
Najskuteczniejszym zawodnikiem turnieju został Konrad Głuc ( 7 bramek), najlepszym bramkarzem został wybrany Grzegorz Florczyk (Caffaro) a najmłodszym zawodnikiem była – Karina Janusek ( Victoria Pińczów).
Pewnym smaczkiem turnieju był udział drużyny dziewczęcej- Victorii Pińczów, która dopiero stawia swoje pierwsze kroki w przygodzie z piłką nożną. Zawodniczki Victorii dzielnie stawiały czoło męski teamom. Historycznym momentem były pierwsze nieoficjalne derby Pinczowa, W którym to Victoria Pińczów zmierzyła się z Nida Pińczów.
Turniej zjednoczył lokalnych ( i nie tylko) miłośników futbolu w imię słusznej idei pomocy drugiemu człowiekowi. Wielkie brawa i uznanie dla wszystkich uczestników zawodów. Wielkie słowa podziękowania kieruję do Zdzisława Maja, który sam ogarnął sędziowanie turnieju ( aż 16 meczów).
Dochód z wpisowego wyniósł 1 365 zł 50 gr i został przekazany Państwu Adamskim. Kwota ta to wymierny wkład wszystkich drużyn na rzecz Olafka. Nagrody ufundował Urząd Miasta i Gminy w Pińczowie, Gimnazjum nr 2 w Pińczowie oraz Tygodnik Ponidzia, a organizatorami byli  Jacek Drozdowski i Rafał sobolewski.

 


 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com