Serwis Internetowy Miasta Pińczów

Portal internetowy pinczow.com zachowuje apolityczność, pozostając niezależnym od wszelkich ugrupowań politycznych oraz nie manifestując żadnych sympatii wobec nich. Na naszym portalu mogą reklamować się wszystkie ugrupowania polityczne - w tej sprawie skontaktuj się z nami pod adresem redakcja@pinczow.com

“Narty Ojca Świętego” premiera Teatru Ciut Frapującego

0 komentarzy

Warszawskie Trio Wiolonczelowe w Belwederze

29 sierpnia 2015 | , | Wyświetleń: 803

W sobotę, 29 sierpnia o godzinie 18 w Muzeum Regionalnym w Pińczowie odbył się koncert, w którym wystąpili soliści z Warszawskiego Trio Wiolonczelowego. Wydarzenie odbyło się w ramach XIX Kameralnych Zamkowych Spotkań z Muzyką.


Po raz ostatni tego lata pińczowscy miłośnicy muzyki poważnej mieli niepowtarzalną okazję na żywo podziwiać jej cudowne brzmienie. Tym razem w „Belwederze” niosły się urokliwe odgłosy wiolonczeli. Na scenie przez ponad godzinę grali muzycy z Warszawskiego Trio Wiolonczelowego w składzie: Andrzej Wróbel, Elżbieta Piwkowska-Wróbel oraz Anna Wróbel. Zagrali oni ok. 10 utworów tak znanych kompozytorów jak: Stanisław Moniuszko, Ignacy Feliks Dobrzyński, Karol Skarżyński, czy Jan Sebastian Bach.


Wydarzenie, mimo odbywającego się w tym samym czasie koncertu charytatywnego, przyciągnęło bardzo wielu słuchaczy. Przybyli oni nie tylko z Pińczowa, ale i innych pobliskich miejscowości. – „Przyjechaliśmy z mężem z Buska i jest to nasz kolejny koncert w ramach Zamkowych Spotkań z Muzyką. Szkoda, że ich XIX odsłona dobiega końca, ale mamy wielką nadzieję, że za rok też się odbędzie.” – mówi Elżbieta. Po chwili jej mąż Zbigniew dodaje: „Oczywiście wierzymy, że w między czasie wasze Muzeum będzie coś podobnego organizować. Z przyjemnością wtedy zajrzymy ponownie.”


Podobnego zdania byli zapewne również pozostali widzowie. Nie kryli oni swojego zadowolenia względem wiolonczelistów. Każdy ich występ okraszali głośnymi brawami, a cały koncert owacją na stojąco. W trakcie koncertu swoje podziękowania dla artystów wyrazili także dyrektor Muzeum Regionalnego „Belweder” Jerzy Znojek oraz prezes Świętokrzyskiego Stowarzyszenia „Muzyka” Jerzy Mikuśkiewicz, zapraszając jednocześnie wszystkich na przyszłe muzyczne wydarzenia organizowane na terenie Pińczowa i woj. świętokrzyskiego. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com