Serwis Internetowy Miasta Pińczów

“Narty Ojca Świętego” premiera Teatru Ciut Frapującego

0 komentarzy

Znowu głośno było o Pińczowie na Rynku w Krakowie

22 sierpnia 2015 | , | Wyświetleń: 1 184

W czwartek, 20 sierpnia Gmina Pińczów już po raz piąty brała udział w Międzynarodowych Targach Sztuki Ludowej w Krakowie.


O godzinie 11:45 reprezentanci naszej Gminy oraz Gminy Michałów wkroczyli na Rynek Główny prowadzeni przez Młodzieżową Orkiestrę Dętą Pińczowskiej Szkoły Muzycznej pod batutą Tadeusza Bartosa. Po rundzie honorowej wokół Sukiennic ze sceny powitał i na odwiedzenie Pińczowa i Ponidzia zapraszał wszystkich wiceburmistrz Marek Zatorski. Towarzyszyli mu w tym roku wójt Michałowa Mirosław Walasek i burmistrz zaprzyjaźnionych z Pińczowem czeskich Bystric Roman Wróbel.


W bloku estradowym wystąpili między innymi: młodzi artyści ze Szkoły Muzycznej oraz Pińczowskiego Samorządowego Centrum Kultury, zespół Bogucanie, Kozubowianie, dziecięcy zespół taneczny z Sędowic, zespół mażoretek i tańców orientalnych z czeskich Bystric, od lat gorąco przyjmowany w Krakowie chór strażacki „Pełczyszczanie”, kapele ludowe Stefana Wyczyńskiego z Lubczy i Ponidzie Maćka Sobonia, grupa folkowa „Pozytywnie Nakręceni” Marka Omasty, Dob Blues Band i Magdalena Paradziej.


Prezentacjom artystycznym na scenie towarzyszyły prezentacje na płycie Rynku Głównego, gdzie swoje stoiska rozstawili: Natur-Vit, Ciuchcia Expres Ponidzie, Koła Gospodyń Wiejskich z Szarbkowa, Kozubowa, Opatkowic i Iżykowic, Mierzawy, PSCK, Lokalna Grupa Działania Ponidzie, Parki Krajobrazowe Ponidzia i Towarzystwo Przyjaciół Ponidzia.


 Występy były przeplatane konkursami wiedzy o Pińczowie i Ponidziu, a prowadził je, jak i cały koncert, aktor teatru Ciut Frapującego Norbert Pawlik, który również i w tej roli wypadł wspaniale.
Fundatorami atrakcyjnych nagród w konkursach byli Natur-Vit z Koperni, restauracja Hamer Lunch, Ciuchcia Ekspres Ponidzie, LGD Ponidzie, Hotel nad Stara Nidą i Muzeum Regionalne.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com