Serwis Internetowy Miasta Pińczów

Portal internetowy pinczow.com zachowuje apolityczność, pozostając niezależnym od wszelkich ugrupowań politycznych oraz nie manifestując żadnych sympatii wobec nich. Na naszym portalu mogą reklamować się wszystkie ugrupowania polityczne - w tej sprawie skontaktuj się z nami pod adresem redakcja@pinczow.com

“Narty Ojca Świętego” premiera Teatru Ciut Frapującego

0 komentarzy

Jazz w wielu odsłonach. Przed nami XI Zaduszki Jazzowe w Pińczowie.

14 września 2015 | , | Wyświetleń: 642

Znakomici muzycy jazzowi zagrają podczas XI Zaduszek Jazzowych w Pińczowie.  Impreza odbędzie się w dniach 30-31 X 2015 roku a jej pomysłodawcą i dyrektorem artystycznym jest wywodzący się z Pińczowa pianista i kompozytor– Artur Dutkiewicz. Wydarzenie muzyczne, które swoim patronatem objęli już Marszałek Województwa Świętokrzyskiego oraz Burmistrz Miasta i Gminy Pińczów, zainauguruje niezwykła fuzja muzycznych osobowości – Dorota Miśkiewicz i Marek Napiórkowski, czyli jedna z najciekawszych polskich wokalistek oraz numeru jeden polskiej gitary. To tylko preludium tego, co czeka nas podczas tegorocznych Zaduszek Jazzowych.W ramach imprezy odbędzie się 4 koncerty. 30 października Zaduszki Jazzowe w Pińczowie otworzy koncert Dorota Miśkiewicz & Marek Napiórkowski. W programie znajdą się najbardziej znane piosenki z solowych płyt Doroty Miśkiewicz oraz standardy jazzowe w zaskakujących interpretacjach. Artyści udowodnią, jak wiele może się dziać na scenie i w dźwiękach przy użyciu dwóch instrumentów: gitary i głosu!  Drugim wydarzeniem pierwszego dnia Zaduszek Jazzowych w Pińczowie będzie koncert Kazimierz Jonkisz ENERGY Tribute to Elvin Jones czyli maksimum wspanialej energii i nastroju. Koncert pamięci jednego z największych perkusistów w historii jazzu.   W formacji o oryginalnym brzmieniu z dwoma saksofonami tenorowymi  – Borys Janczarski i Tomasz Grzegorski, Kazimierzowi Jonkiszowi -legendzie polskiej perkusji  towarzyszy kontrabasista Wojciech Pulcyn.


W sobotę (31 października) na scenie Pińczowskiego Samorządowego Centrum Kultury wystąpią niekwestionowane sławy polskiego i światowego jazzu.  Usłyszymy Artura Dutkiewicza, który wraz ze swoim trio Michałem Barańskim i Łukaszem Żytą zaprezentuje utwory z najnowszej płyty PRANA. Artur Dutkiewicz bezdyskusyjnie uznany “ambasadorem polskiego jazzu” – jest jednym z najczęściej koncertujących za granicą polskich muzyków jazzowych. W ostatnich kilku latach wystąpił w ponad 50 krajach na świecie od USA przez Europę po Australię. Ten rok był dla jego Trio wyjątkowo pracowity. Trasa koncertowa po Australii i Nowej Zelandii, podczas której prezentowali muzykę z płyty „Prana”, przyniosła im niebywałe uznanie publiczności. Jesteśmy przekonani, że tak będzie i w Pińczowie.


XI Zaduszki Jazzowe w Pińczowie zamknie Mike Russell&Levandek Funky. MikeRussell to amerykański gitarzysta, wokalista i kompozytor, założyciel jazz-rockowej formacji Walter Forest, która w latach 70. współpracowała z Andy’m Warholem. Wielkim sukcesem w karierze kompozytorskiej Russella była płyta „BLACK WOMAN” nagrana przez Glorię Taylor i nagrodzona statuetką GRAMMY. Jego muzyka łączy jazzowo-soulowo-funkowe brzmienia a w połączeniu z „atomowym” uderzeniem Levandka (Zbigniewa Lewandowskiego) na perkusji, entuzjastycznie przyjmowana jest przez publiczność.


„Muzyka jazzowa to piękno i radość tworzenia w <w tym momencie>.  Obcowanie ze sztuką czyni, że stajemy się lepsi odkrywając te wartości w sobie. Cieszę się, że koncerty jazzowe w naszym mieście są miejscem gdzie to się dzieje. Zapraszam Państwa do wspólnej podróży przez świat dźwięków podczas 11 Zaduszek Jazzowych” – mówi Artur Dutkiewicz – Dyrektor Artystyczny Pińczowskich Zaduszek Jazzowych.


Bilety i karnety na XI Zaduszki Jazzowe już do nabycia w sekretariacie PSCK od 21 września.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com