Serwis Internetowy Miasta Pińczów

Portal internetowy pinczow.com zachowuje apolityczność, pozostając niezależnym od wszelkich ugrupowań politycznych oraz nie manifestując żadnych sympatii wobec nich. Na naszym portalu mogą reklamować się wszystkie ugrupowania polityczne - w tej sprawie skontaktuj się z nami pod adresem redakcja@pinczow.com

“Narty Ojca Świętego” premiera Teatru Ciut Frapującego

0 komentarzy

O północy rozpocznie się cisza przed niedzielnym referendum

4 września 2015 | , | Wyświetleń: 476

Dziś w nocy, z piątku na sobotę, punktualnie o północy, rozpocznie się cisza przed niedzielnym referendum zarządzonym przez Prezydenta RP, w którym będziemy odpowiadać na pytania dotyczące reformy prawa wyborczego.Cisza potrwa do niedzieli, do godziny 22.00.  Podczas ciszy referendalnej nie można namawiać, ani zniechęcać do udziału w głosowaniu. Za opublikowanie wyników sondaży grozi grzywna od 500 tys. do miliona złotych.


W ogólnopolskim referendum, które odbędzie się w niedzielę, 6 września br. będziemy odpowiadać na trzy pytania:


1. Czy jest Pani/Pan za wprowadzeniem jednomandatowych okręgów wyborczych w wyborach do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej?


2. Czy jest Pani/Pan za utrzymaniem dotychczasowego sposobu finansowania partii politycznych z budżetu państwa?


3. Czy jest Pani za wprowadzeniem zasady ogólnej rozstrzygania wątpliwości co do wykładni przepisów prawa podatkowego na korzyść podatnika?


W referendum mogą wziąć udział wszyscy obywatele posiadający prawo wyborcze, którzy ukończyli 18. rok życia. Głosować będziemy w godzinach 6:00-22:00,  w tych samych komisjach obwodowych, co w wyborach. Głosować można również zagranicą oraz poza miejscem zamieszkania, korespondencyjnie oraz przez pełnomocnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com