Serwis Internetowy Miasta Pińczów

Utrudnienia w ruchu kołowym w najbliższy weekend

2 komentarze

Polska Liga Motoparalotniowa – edycja Pińczów 2015

3 września 2015 | , | Wyświetleń: 717

W dniach 29-30 sierpnia na terenie lotniska Aeroklubu Regionalnego w Pińczowie odbyła się kolejna edycja motoparolotniowej ligi sezonu 2015. Jej bezpośrednim organizatorem byli PSP, ARwP i Paramotor Team, a piękne puchary ufundował i wręczył Burmistrz Pińczowa – Pan Włodzimierz Badurak.


Pogoda wyjątkowo dopisała mimo obfitego opadu w nocy z piątku na sobotę, ale właśnie dzięki temu zawodnicy mieli cały sobotni dzień lotny. W sobotę rano piloci wystartowali na nawigację z dwoma przez siebie wytyczonymi trasami, a punktowane było utrzymanie się w obu trasach przelotu w korytarzu 200 m tych tras. Po powrocie z nawigacji piloci ponownie startowali do konkurencji sprawnościowej czysty start i celność lądowania. O godz. 14 piloci wystartowali do ekonomii z trzema litrami paliwa i tę konkurencję wygrał lotem 1,5-godzinnym Jarosław Pruś.


Rozegrano też slalom angielski z pomiarem czasu i po tym celność lądowania z czystym startem. Zabawa przy tym była tak fantastyczna, że ten zestaw został powtórzony trzy razy. W niedzielny ranek wszyscy byli gotowi do zaplanowanej kolejnej nawigacji, jednak mgła w całej dolinie utrzymała się do godz. 8, zdecydowano, mimo tak późnej pory, wypuścić pilotów do nawigacji sprawnościowej z zaliczeniem oblotu trasy po zadanych punktach z odcinkami szybko/wolno. Ostatni pilot wrócił nam z tej trasy po godz. 11.00. Dzięki „obliczeniowcowi” Krzysztofowi policzenie wyników odbyło się błyskawicznie i planowane zakończenie na godz. 12 opóźniło się jedynie o pół godziny.


Aeroklub Regionalny w Pińczowie poza udostępnioną infrastrukturą przygotował dla zawodników kuchnie polową z pyszną grochówą i bigosem. Natomiast puchary były oryginalne w swej formie z iście „kolarskim” zakończeniem, gejzery szampańskie same strzeliły. Słowa podziękowania dla Burmistrzowi Pińczowa i innych sponsorów za wsparcie tej edycji ligi i dla wszystkich, który przyczynili się swoją pracą do ich rozegrania. Niech żałują ci co nie przyjechali – jak mówią uczestnicy – -dawno nie było tak udanej edycji i tak fantastycznej atmosfery. Jeszcze należy zauważyć że po raz pierwszy samodzielnie Alina Jędrys wystartowała w PL1, debiutując w lidze jako pilot z ARwP.Miejsca pucharowe edycji Pińczów 2015:


PF1
1. Pruś Jarosław
2. Pałdyna Jarosław
3. Radziszewski Paweł


PL1
1. Krupa Piotr
2. Buczek Bernard
3. Jędrys Alina
Link do fotorelacji z zakończenia ( https://picasaweb.google.com/110864672247578969169/PinczowLiga2015FotoByJacekKasprzyk?authuser=0&feat=directlink ) – zdjęcia miejscowego pasjonata Jacka Kasprzyka.


 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com