Serwis Internetowy Miasta Pińczów

Utrudnienia w ruchu kołowym w najbliższy weekend

2 komentarze

Pomogliśmy Olafkowi

3 września 2015 | , | Wyświetleń: 838

38 tysięcy złotych – tyle udało się zebrać podczas koncertu charytatywnego „Dla Olafka”. Impreza odbyła się w sobotę 29 sierpnia gromadząc w pińczowskim amfiteatrze kilkusetosobową widownię. Mieszkańcy Pińczowa, okolicznych miejscowości, Kielc i Buska – Zdroju postanowili razem z nami bawić się w ostatnią sobotę wakacji i dzięki temu wesprzeć finansowo Olafka Adamskiego z Pińczowa. Czteromiesięczny chłopczyk cierpi na miopatię wrodzoną powodującą zanik mięśni. Jedynym sposobem na poprawę jakości życia dziecka jest intensywna rehabilitacja, która jest niestety kosztowna.


 Grupa mieszkańców Ponidzia, którzy kilka miesięcy temu zorganizowali udany koncert dla Stasia Walkiewicza ze Skowronna Dolnego i tym razem postanowiła włączyć się do akcji. W ciągu dwóch wakacyjnych miesięcy, przy wsparciu ludzi dobrej woli, władz lokalnych, firm, instytucji, stowarzyszeń i służb mundurowych udało się zorganizować wspaniałą imprezę z licytacjami, dobrą muzyką, pysznym jedzeniem i mnóstwem atrakcji towarzyszących.


 Wszystko zaczęło się z samego rana. Na obiektach sportowo – rekreacyjnych licznie zjawili się sportowcy. Grali w piłkę nożną, siatkówkę plażową, wyczynowo jeździli na BMX. Wszystko dla Olafka. Dochód z wpisowego w całości trafił na konto maluszka.


 Po południu zabawa zaczęła się na całego. Na scenie amfiteatru zaśpiewały dzieci i młodzież z PSCK, zatańczyły formacje taneczne, wystąpili młodzi ludzie, których pamiętamy z desek PSCK sprzed lat. Z półgodzinnym koncertem zaprezentowała się sopranistka Joanna Nawrot, a dla dojrzałej publiczności zagrał Maciek Soboń ze swoją znakomitą kapelą Ponidzie. Wstępem do wieczornej części imprezy był występ zespołu Dob Blues Band, a po nim usłyszeliśmy młodzieżowy zespół rockowy Orion z Buska – Zdroju.


 Koncert grupy Miasto Nocą był supportem gwiazdy wieczoru – rockowej kapeli Jack Cruscher.


Równie wiele działo się wokół sceny. Smakosze mogli spróbować pysznych ciast i ciasteczek upieczonych przez mieszkanki Pińczowa i okolic, lokalne specjały przygotowały Bogucanki i Skowronianki, zapachniało grillowanymi specjałami od Białczyka i Różalskiego, do których pieczywo zapewniły piekarnie Społem i Ponidzie.


 Łakocie i wspaniałą zabawę na dmuchanej zjeżdżalni dla najmłodszych zafundował Andrzej Głód, zaś mamy z Klubu Twórczego Rodzica malowały dzieciom  buzie i wykonywały zmywalne tatuaże.


Przejażdżki na motocyklach oferowali członkowie Wolnej Grupy Motocyklowej Ponidzie oraz Brave Dogs chapter Pińczów, miłośnicy wodnych przygód mogli skorzystać z oferty klubu Kon – Tiki, zaś dla fanów pożarnictwa pokaz wozów i sprzętu przygotowali strażacy PSP Pińczów. Druhowie z OSP Bogucice, Chruścice i Pińczów zabezpieczali teren imprezy, a młodzi strażacy z OSP Zagajów przeprowadzili dla najmłodszych pokaz ratownictwa przedmedycznego. Nie zawiedli harcerze z Buska – Zdroju, nad całością czuwali także członkowie Pińczowskiej Szkoły Walki.


Centralnym punktem imprezy charytatywnej „Dla Olafka” była licytacja fantów przekazanych przez osoby prywatne, firmy, instytucje, parlamentarzystów, sportowców i artystów.


 Za kwotę najwyższą „poszła” koszulka Roberta Lewandowskiego. 1 100 złotych za sportowy gadżet zapłaciła Grażyna Walaszek z firmy Matuszczyk. To prezent dla synów pani Grażyny – Pawła i Igora – pasjonatów piłki nożnej.


 1000 złotych za weekend dla dwojga w hotelu Słoneczny Zdrój w Busku – Zdroju zapłacił jeden z organizatorów koncertu – Rafał Czapla z Buska – Zdroju.


 Wysoko wylicytowano również długopisy od marszałek Sejmu Małgorzaty Kidawy – Błońskiej oraz filiżanki od premier Ewy Kopacz. Obydwa gadżety przekazała na aukcję poseł Renata Janik, szczęśliwym posiadaczem filiżanek został starosta pińczowski Zbigniew Kierkowski. Gospodarz powiatu kupił także policyjnego koziołka Spoko przekazanego przez świętokrzyskiego komendanta policji oraz widerejestrator ufundowany przez grupę PSB.


 Wspomnieć warto o fantach od pińczowskiej straży pożarnej; zarówno hełm, jak i maskotka Żarek osiągnęły wysoką cenę.


 Sporo pieniędzy na aukcyjnym koncie zostawili zwierzchnicy stróżów prawa; mł. insp. Roman Sobczak – zastępca komendanta wojewódzkiego i mł. insp. Artur Bielecki – komendant miejski. Ceny ostro podbijał również mł. insp. Grzegorz Makuch z KPP w Pińczowie.


 Z ciekawą propozycją do licytujących wystąpiła poseł Marzena Okła – Drewnowicz. Parlamentarzystka wraz z dyrektor PFRON Jadwigą Irlą ufundowały wyjazd do stolicy dla 4 osób połączony z wizytą w Sejmie, spotkaniem z marszałek Małgorzatą Kidawą – Błońską i obiadem. 550 złotych za te atrakcje zapłacił Stanisław Misztal z firmy Eko – Inż.


 Licytowano też ekskluzywną biżuterię Mokobelle, zaproszenia na obiady, vouchery do salonów fryzjerskich, gabinetów rehabilitacyjnych i dietetycznych oraz studia fitness. Panowie chętnie sięgali po bony rabatowe do warsztatów samochodowych, a żądni mocnych wrażeń licytowali przeloty moto i paralotnią w Aeroklubie Pińczowskim.


 W ten sposób – tylko z aukcji udało się zgromadzić ponad 18 tysięcy złotych.


 Licytację i cały koncert prowadził Mateusz Dziadek w uroczej asyście Patrycji Krzemień, pięknej pińczowianki, finalistki Miss Polski.


 Rodzice Olafka Adamskiego oraz organizatorzy koncertu serdecznie dziękują wszystkim za wsparcie, pomoc i obecność.


zdjęcia w galerii


 


 


 


  

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com