Serwis Internetowy Miasta Pińczów

“Narty Ojca Świętego” premiera Teatru Ciut Frapującego

0 komentarzy

SZLACHETNA PACZKA I AKADEMIA PRZYSZŁOŚCI W PIŃCZOWIE

17 września 2015 | , | Wyświetleń: 642

SZLACHETNA PACZKA jest projektem pomocy bezpośredniej, w którym darczyńcy przygotowują paczki dla rodzin w potrzebie. Adresy tych rodzin są pozyskiwane przez wolontariuszy, którzy działają lokalnie.  Jest to projekt o zasięgu ogólnopolskim, który jak żadna inna akcja charytatywna łączy działania setek tysięcy osób.


Ruszyła wyjątkowa Kampania SuperW, w której poszukujemy wolontariuszy do udziału w SZLACHETNEJ PACZCE oraz AKADEMII PRZYSZŁOŚCI,  projektach realizowanych przez Stowarzyszenie WIOSNA w Krakowie na terenie całej Polski. W tym roku to już XV edycja SZLACHETNEJ PACZKI -w  naszym mieście działamy po raz drugi.


Aktualnie budujemy Drużynę, w której ludzie inspirują się  do podejmowania wyzwań, przekraczania siebie oraz wydobywają z każdego, to co najpiękniejsze. W tej edycji Rejon w Pińczowie będzie budowało 11 wspaniałych, życzliwych i bardzo otwartych wolontariuszy. Ale to nie wszystko. Nadal  szukamy bohaterów zmiany społecznej, którzy nie boją się podjąć wyzwania i dołączyć do Drużyny SuperW w roli wolontariusza. Szukamy osób pełnoletnich i odpowiedzialnych, którzy dążą do zmiany lokalnego świata na lepsze. Ludzi, którzy chcą rozwijać swoje kompetencje i zdobywać nowe umiejętności.


W XV edycji SZLACHETNEJ PACZKI zaangażowanych będzie 620 liderów, 10500 wolontariuszy i setki darczyńców, którzy razem będą współtworzyć mądrą pomoc dla 20 000 rodzin w potrzebie w całej Polsce.


AKADEMIA PRZYSZŁOŚCI to system pracy motywatorów zmian. W tym programie, wolontariusz opiekuje się dzieckiem oraz przeprowadza je od porażki w szkole do sukcesu w życiu.  W tym projekcie to dziecko jest partnerem, którego pytamy o zdanie i chęć udziału we współpracy. Wolontariusz ma realny wpływ na to jak będą wyglądały zajęcia i jak zaangażuje się w Akademię on sam i jego podopieczny.


W AKADEMII PRZYSZŁOŚCI w około  140 szkołach w 25 miastach w całej Polsce będzie działać 200 liderów i 2000 wolontariuszy, dzięki którym 2000 dzieci będzie miało szansę nauczyć się wygrywać.


Jak wiadomo, co dwie głowy to nie jedna, w tym przypadku dwie Drużyny tworzą jedną w dążeniu do wspólnego celu, o w obliczu podwojonej siły bieda nie ma szans.


W rejonie Pińczów wspólnie stworzymy szansę na zmianę lokalnej rzeczywistości. Odwiedzimy  ludzi starszych, samotnych i dotkniętych ciężkimi chorobami, rodziny wielodzietne i z trudnymi wydarzeniami losowymi, które straciły wiarę w lepsze jutro. Chcemy pomagać dając impuls do zmiany, odkrywania swojego potencjału i korzystania z niego na nowo.


Jesteśmy na etapie rekrutacji bohaterów zmiany- wolontariuszy,   poszukiwania inwestora społecznego, którym może zostać osoba prywatna lub firma, która chce stać się Liderem Zmiany Społecznej w lokalnej społeczności. To dzięki jego zaangażowaniu SZLACHETNA PACZKA ma szansę docierać ze swoją pomocą do konkretnych rodzin; dawać wolontariuszom szansę na rozwój i zmieniać świat na lepsze już dziś. Inwestor przekazuje pewną sumę pieniędzy dzięki której wolontariusze Rejonu mają większe szanse i perspektywy rozwoju.


Wielkim wyzwaniem dla nas będzie stworzenie opisów historii rodzin, które trafiają do ogólnopolskiej bazy. W listopadzie będzie można wybrać z tej bazy rodzinę i zapoznać się z jej potrzebami, by przygotować paczkę we współpracy z wolontariuszem, który opiekuje się tą rodziną. Finał tej współpracy odbywa się w grudniu, kiedy to Darczyńca przekazuje paczki do magazynu (Gimnazjum nr 2 w Pińczowie) lub bezpośrednio dla rodziny. To magiczny czas, pełen wzruszeń i emocji, szczęścia i zmian na lepsze!


W ubiegłym roku Paczka pomogła 27 rodzinom z naszego Rejonu, 2 darczyńców mieliśmy z naszego środowiska lokalnego. Darczyńcą może zostać każdy, bo może to być indywidualna pomoc pojedynczej osoby, ale pomoc mogą też zorganizować szkoły, zakłady, paczki przyjaciół i znajomych. Wierzę, że w tym roku będziemy mogli zadbać o wsparcie dla rodzin z naszego rejonu i wspólnie zmieniać lokalną rzeczywistość w mądry sposób.


O Paczce można mówić bardzo dużo i bardzo długo, ale jaki ma sens można się przekonać zostając częścią tego projektu, patrząc na łzy szczęścia tych, do których dociera pomoc i często staje się bodźcem do zmiany życia. Towarzyszy nam ogromne wzruszenie, które daję  energię do działania dalej. Zawsze w pamięci wolontariuszy, zostają wspaniałe wspomnienia, śmiech, łzy i szczęście- takie emocje przeżyłam jako wolontariuszka w ubiegłym roku po raz pierwszy. Nigdy nie zapomnę tamtych chwil. W tym roku podjęłam wyzwanie zbudowania wspaniałego rejonu.


Serdecznie zachęcam do włączenia się w projekt jako wolontariusz, darczyńca czy inwestor społeczny. Szczegółowe informacje o projekcie znajdują się  na stronie www.szlachetnapaczka.pl lub www.super.pl


Na www.superw.pl można się zalogować i dołączyć do drużyny rejonu Pińczów. Jesteśmy również na Faceboku, tam też znajdują się wszystkie aktualne sprawy dotyczące Paczki i Akademii:
 facebook: Szlachetna Paczka Pińczów lub Szlachetna Paczka Świętokrzyskie.
Dodatkowe szczegółowe informacje dostępne są u  lidera rejonu Pińczów- Sylwia Blicharska- Skiba.
ZGŁOŚ SIĘ JUŻ DZIŚ I LEĆ WALCZYĆ Z BIEDĄ.


 


 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com