Serwis Internetowy Miasta Pińczów

Portal internetowy pinczow.com zachowuje apolityczność, pozostając niezależnym od wszelkich ugrupowań politycznych oraz nie manifestując żadnych sympatii wobec nich. Na naszym portalu mogą reklamować się wszystkie ugrupowania polityczne - w tej sprawie skontaktuj się z nami pod adresem redakcja@pinczow.com

“Narty Ojca Świętego” premiera Teatru Ciut Frapującego

0 komentarzy

Ćwiczenia pińczowskich strażaków na terenie zakładu Siniat w Leszczach

13 października 2015 | , | Wyświetleń: 743

12 października 2015 roku na terenie zakładu Siniat w miejscowości Leszcze, pomimo niesprzyjającej pogody przeprowadzono próbną ewakuację pracowników zakładu połączoną z ćwiczeniami prowadzonymi przez strażaków Komendy Powiatowej PSP w Pińczowie.


Około godziny 10:30 zarządzono próbny alarm w związku z zadymieniem w hali produkcyjno-magazynowej zakładu w Leszczach. Scenariusz ćwiczeń i ewakuacji przewidywał pożar w pomieszczeniu warsztatowym, a w związku z tym organizację ewakuacji pracowników przebywających w obiekcie oraz skuteczne powiadomienie jednostek ochrony przeciwpożarowej.


Osoby wyznaczone do prowadzenia ewakuacji z ramienia władz firmy Siniat w sposób prawidłowy powiadomili pracowników poszczególnych działów o niebezpieczeństwie i konieczności opuszczenia budynku. Osoby opuszczające zakład udały się w wyznaczone miejsce zbiórki do ewakuacji i tam zgodnie z procedurami sprawdzono obecność pracowników, którzy w tym dniu pełnili swoje obowiązki… i tu zaczyna się praca strażaków, którzy po przybyciu na miejsce akcji otrzymują od osoby odpowiedzialnej za ewakuację informację, iż strefy zagrożonej nie opuścił jeden z pracowników.


Strażacy w pełnym rynsztunku oraz w sytuacji symulowanego zadymienia przeprowadzili przeszukanie pomieszczenia objętego pożarem, a następnie ewakuowali odnalezionego poszkodowanego.


Tuż po zakończeniu ewakuacji, pracownicy Siniat mogli powrócić do budynku i już w środku uczestniczyć przy omawianiu przez strażaków zasad pierwszej pomocy poszkodowanemu oraz podstawowych zasad postępowania w razie pożaru.


Omawiane ćwiczenia pokazują, iż pomimo ciągłej pracy zakładu, sprawy bezpieczeństwa  i ochrony przeciwpożarowej nie są odsuwane na boczny tor.


W akcji udział wzięły dwa zastępu strażaków pińczowskiej komendy, w tym samochód gaśniczy średni oraz ratownictwa drogowego. Ćwiczeniami kierował Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Pińczowie bryg. Wojciech Bucki.


Dobra praktyka, ćwiczenia oraz wpajanie pracownikom, a przede wszystkich kierownikom zakładów zasad bezpieczeństwa pożarowego, niejednokrotnie stanowi większe zabezpieczenie dla mienia poszczególnych firm oraz zdrowia pracowników, niż najbardziej dopracowane urządzenia technologiczne.


Tu kierujemy przesłanie do właścicieli budynków, że warto poświęcić kilka godzin na organizację tego typu przedsięwzięć, które w sytuacji zagrożenia mogą zaprocentować bezpieczeństwem ludzi i mienia. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com