Serwis Internetowy Miasta Pińczów

Portal internetowy pinczow.com zachowuje apolityczność, pozostając niezależnym od wszelkich ugrupowań politycznych oraz nie manifestując żadnych sympatii wobec nich. Na naszym portalu mogą reklamować się wszystkie ugrupowania polityczne - w tej sprawie skontaktuj się z nami pod adresem redakcja@pinczow.com

“Narty Ojca Świętego” premiera Teatru Ciut Frapującego

0 komentarzy

Gwiazdy muzyki jazzowej od piątku w Pińczowie

26 października 2015 | , | Wyświetleń: 508

Muzycy z Polski i zagranicy wystąpią na tegorocznych, XI Zaduszkach Jazzowych w Pińczowie. Impreza rozpocznie się w najbliższy piątek (30.10) w pińczowskim Belwederze. Zwieńczeniem dwudniowego Festiwalu będzie niezwykle dynamiczny koncert łączący jazz z muzyką soul i funky. Liderzy zespołu, Mike Russell i Zbigniew Lewandowski, to muzycy dużej klasy i cieszący się zasłużoną renomą na polskich i zagranicznych scenach.


W ramach imprezy odbędzie się 4 koncerty. 30 października Zaduszki Jazzowe w Pińczowie otworzy koncert Dorota Miśkiewicz & Marek Napiórkowski. W programie znajdą się najbardziej znane piosenki z solowych płyt Doroty Miśkiewicz oraz standardy jazzowe w zaskakujących interpretacjach. Artyści udowodnią, jak wiele może się dziać na scenie i w dźwiękach przy użyciu dwóch instrumentów: gitary i głosu!


Drugim wydarzeniem pierwszego dnia Zaduszek Jazzowych w Pińczowie będzie koncert Kazimierz Jonkisz ENERGY Tribute to Elvin Jones czyli maksimum wspanialej energii i nastroju. Koncert pamięci jednego z największych perkusistów w historii jazzu. W formacji o oryginalnym brzmieniu z dwoma saksofonami tenorowymi – Borys Janczarski i Tomasz Grzegorski, Kazimierzowi Jonkiszowi -legendzie polskiej perkusji towarzyszy kontrabasista Wojciech Pulcyn.


W sobotę (31 października) na scenie Pińczowskiego Samorządowego Centrum Kultury wystąpią niekwestionowane sławy polskiego i światowego jazzu. Usłyszymy Artura Dutkiewicza, który wraz ze swoim trio Michałem Barańskim i Łukaszem Żytą zaprezentuje utwory z najnowszej płyty PRANA. Artur Dutkiewicz bezdyskusyjnie uznany “ambasadorem polskiego jazzu” – jest
jednym z najczęściej koncertujących za granicą polskich muzyków jazzowych. W ostatnich kilku latach wystąpił w ponad 50 krajach na świecie od USA przez Europę po Australię. Ten rok był dla jego Trio wyjątkowo pracowity. Trasa koncertowa po Australii i Nowej Zelandii, podczas której prezentowali muzykę z płyty „Prana”, przyniosła im niebywałe uznanie publiczności. Jesteśmy przekonani, że tak będzie i w Pińczowie.


XI Zaduszki Jazzowe w Pińczowie zamknie Mike Russell&Levandek Funky. MikeRussell to amerykański gitarzysta, wokalista i kompozytor, założyciel jazz-rockowej formacji Walter Forest, która w latach 70. współpracowała z Andy’m Warholem. Wielkim sukcesem w karierze kompozytorskiej Russella była płyta „BLACK WOMAN” nagrana przez Glorię Taylor i nagrodzona statuetką GRAMMY. Jego muzyka łączy jazzowo-soulowo-funkowe brzmienia a w połączeniu z „atomowym” uderzeniem Levandka (Zbigniewa Lewandowskiego) na perkusji, entuzjastycznie przyjmowana jest przez publiczność.


Bilety i karnety do nabycia w sekretariacie PSCK.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com