Serwis Internetowy Miasta Pińczów

“Trenuj z Nidą Pińczów”

0 komentarzy

Jadwiga Irla – list otwarty

13 października 2015 | , | Wyświetleń: 746

Szanowni Państwo!


Znacie mnie doskonale. Jestem rodowitą mieszkanką Gminy Pińczów, żyję pośród Was, spotykacie mnie na ulicy. To właśnie codzienne problemy naszego   regionu    skłoniły    mnie    raz    jeszcze    do    podjęcia   rękawicy i zawalczenia o Wasze poparcie w wyborach do sejmu.


Od czterech lat pracuję jako dyrektor Świętokrzyskiego Oddziału Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Przez ten czas  udało  mi   się   skutecznie   motywować   samorządy,   aby   korzystały z możliwości dawanych przez kierowaną przeze mnie instytucją. Dzięki mojej aktywności wszystkie powiaty naszego województwa realizują program kierowany do indywidualnych osób niepełnosprawnych „Aktywny Samorząd”. Zabiegałam aby każda część naszego województwa włączyła się w wielkie dzieło wyrównywania szans i zapobiegania społecznym nierównościom.


Wcześniej przez wiele lat byłam wymagającym nauczycielem i odpowiedzialnym menadżerem oświaty. Zawsze udzielałam się także w organizacjach pozarządowych, ponieważ wierzę, że tylko zbiorowy wysiłek jest w stanie “przenieść” te najpotężniejsze góry.


Niespełna rok temu zgłosiłam swoją kandydaturę na burmistrza Miasta i Gminy Pińczów. Przedstawiłam pozytywny program dla Ponidzia, nikogo nie atakując i nie używając nieuczciwych metod. Zaufała mi blisko jedna piąta mieszkańców gminy, za co z całego serca, jeszcze raz  dziękuję. Bardzo mnie to uskrzydliło i dodało wiary w przyszłość.


Dziś  jestem w odpowiednim  punkcie  mojej życiowej  drogi,   aby poświęcić  się  służbie  ludziom w parlamencie. Zawsze byłam z ludźmi i blisko ich spraw.


Razem z mężem Leszkiem stworzyliśmy szczęśliwą rodzinę, wychowaliśmy i wykształciliśmy dzieci, osiągnęliśmy spokój oraz poczucie bezpieczeństwa. Wybory nie są więc dla mnie trampoliną do kariery i pieniędzy. Są szansą  na głośne wyartykułowanie,  wspólnych,  pińczowskich  marzeń.


Jestem zdeterminowana, by walczyć o Nasza Małą Ojczyznę  oraz nasze wspólne sprawy.  Nie    pozwólcie    na    to,    żebyśmy    my,   mieszkańcy   pińczowskiego,   nie   byli  reprezentowani w parlamencie. Możecie kogoś lubić albo nie, możecie mniej lub bardziej wierzyć w programy organizacji  politycznych.  Spójrzcie  jednak  na  mnie,  na  to,  kim  jestem,  co  w  życiu  zrobiłam


i co jeszcze chcę zrobić i oceńcie, czy jestem warta Waszego głosu. Być może, to jeszcze w tym roku będziemy mogli powiedzieć “nasza posłanka z Ponidzia”.


Wykorzystując swoją wiedzę, doświadczenie i zaangażowanie będę intensywnie pracować na rzecz rozwoju i poprawy warunków  życia mieszkańców naszego województwa. 


Startując do Sejmu, najważniejszym dla mnie celem do realizacji  jest  tworzenie jasnego przejrzystego prawa, tworzenie nowych miejsc pracy szczególnie dla osób z niepełnosprawnością. Moje propozycje dotyczą zmian w Kodeksie Pracy polegające m.in. na wprowadzeniu dodatkowego rozdziału dotyczącego zasad zatrudniania Osób Niepełnosprawnych. Będę zabiegała o nowoczesną edukację naszych dzieci. 


Bardzo proszę o Państwa głos 25 października 2015 r.


Głos oddany na mnie to strzał w 10!


Z wyrazami szacunku,
Jadwiga Irla

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com