Serwis Internetowy Miasta Pińczów

“Trenuj z Nidą Pińczów”

0 komentarzy

ŚWIĘTO ZMARŁYCH – ZMIANA ORGANIZACJI RUCHU!

30 października 2015 | , | Wyświetleń: 680

W najbliższy weekend, z uwagi na przypadający Dzień Wszystkich Świętych, jak co roku spodziewamy się wzmożonego natężenia ruchu drogowego. Z tego powodu większa liczba policjantów będzie strzegła bezpieczeństwa na drogach powiatu pińczowskiego. W niektórych miejscach przewidziano też czasowe zmiany organizacji ruchu. Z uwagi na częste zamglenia, zmienny charakter jesiennej pogody i przede wszystkim nasilenie ruchu pojazdów apelujemy do wszystkich kierowców i pieszych o zachowanie w weekend świąteczny szczególnej ostrożności podczas korzystania z dróg.


Pamiętajmy, że na drodze jesteśmy odpowiedzialni za bezpieczeństwo swoje i innych ludzi tam się znajdujących.
Nie pozwólmy na to by osoby będące pod wpływem alkoholu siadały za kierownicą.


W celu utrzymania płynności ruchu, w niektórych miejscach nastąpi czasowa zmiana organizacji ruchu, która będzie obowiązywać od 30 października 2015 r. do 2 listopada 2015 :
• w Kijach na drodze wojewódzkiej W-766 na wysokości cmentarza, po lewej stronie drogi jadąc od Pińczowa w kierunku Kielc, pojawi się znak B-36 (zakaz zatrzymywania).
• w Bogucicach na drodze wojewódzkiej W-767 na wysokości cmentarza, po lewej stronie drogi jadąc od Pińczowa w kierunku Buska-Zdroju, pojawi się znak B-36 (zakaz zatrzymywania)• w Pińczowie ul. Grodziskowa zostanie przekształcona w drogę jednokierunkową z kierunkiem jazdy od ul Piłsudskiego do ul. Nowej. Jadąc od ul. 7 Źródeł po prawej stronie ulicy na wysokości skrzyżowania z ul. Nowej pojawi się znak C-4 (nakaz jazdy w lewo).Ze względu na małą liczbę miejsc postojowych w pobliżu cmentarzy prosimy, aby ci, którzy mogą tam dotrzeć pieszo pozostawili samochody w domu, co ułatwi ruch osobom dojeżdżającym z dalszych odległości.


OSTRZEGAMY I APELUJEMY O CZUJNOŚĆ!!!


W związku ze zbliżającym się Dniem Wszystkich Świętych, większość z nas porządkuje groby najbliższych. Zajęci porządkami nie zwracamy uwagi na torebki, saszetki, telefony i dokumenty pozostawiane na ławkach czy też w pobliżu grobów. Takie zachowanie to okazja dla złodzieja. Wystarczy im przecież chwila naszej nieuwagi.
Wybierając się na cmentarz przed Dniem Wszystkich Świętych uważajmy na złodziei.


Wystarczy przecież krótka chwila nieuwagi, a możemy stracić nasze cenne mienie. Kradzieże na cmentarzach odbywają się według prostego i podobnego scenariusza. Złodzieje obserwują osobę sprzątającą i wyczekują na moment, gdy ta oddali się, by wyrzucić śmieci lub przynieść wodę. Ich łupem padają przede wszystkim damskie torebki oraz męskie saszetki pozostawione na ławeczkach lub płytach nagrobkowych. Panie, które przyszły na cmentarz same, nawet jeśli odchodzą od nagrobka tylko na chwilę, powinny pamiętać, by zabrać ze sobą torebkę.
Wybierając się na cmentarz zabierajmy tylko to, co będzie nam potrzebne (niezbędne). Nie zabierajmy żadnych dodatkowych dokumentów.


Jeśli będziemy pamiętać o tych kilku zasadach, to unikniemy przykrych konsekwencji oraz nieprzyjemnych formalności, takich jak wyrabianie nowych dokumentów czy blokowanie karty bankomatowej.


W przypadku ujawnienia kradzieży lub zaobserwowania podejrzanie zachowujących się osób, należy niezwłocznie skontaktować się z Policją. Telefon alarmowy 997 lub 112.
 
 


 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com