Serwis Internetowy Miasta Pińczów

“Trenuj z Nidą Pińczów”

0 komentarzy

Ćwiczenia pińczowskich strażaków

3 listopada 2015 | , | Wyświetleń: 616

Pożar sali  dydaktycznej w Liceum Ogólnokształcącym im. Hugona Kołłątaja w Pińczowie – ćwiczenia pińczowskich strażaków.


29 października 2015 roku w placówce Liceum Ogólnokształcącego im. Hugona Kołłątaja w Pińczowie przeprowadzono próbną ewakuację uczniów oraz personelu połączoną z ćwiczeniami prowadzonymi przez strażaków Komendy Powiatowej PSP w Pińczowie.


Około godziny 10:00 zarządzono próbny alarm pożarowy w związku z zadymieniem panującym na parterze w/w obiektu. Scenariusz ćwiczeń i ewakuacji przewidywał pożar w jednej z sal dydaktycznych. W związku z powyższym zachodziła konieczność przeprowadzenia ewakuacji uczniów, kadry pedagogicznej oraz personelu przebywających w obiekcie oraz skuteczne powiadomienie jednostek ochrony przeciwpożarowej. Ewakuacją z ramienia L.O. Pińczów kierowała Pani Dyrektor mgr Anna Golik, która w sposób prawidłowy powiadomiła wszystkie osoby znajdujące się w obiekcie o niebezpieczeństwie i konieczności opuszczenia budynku. Łącznie ewakuowano około 300 osób, które udały się w wyznaczone miejsce zbiórki i tam zgodnie z procedurami sprawdzono obecność uczniów, kadry pedagogicznej oraz pracowników personelu, którzy w tym dniu przebywali na terenie obiektu.


Następnie do akcji wkroczyli strażacy KP PSP Pińczów,  którzy po przybyciu na miejsce zdarzenia od dyrektor placówki otrzymali informację, iż brakuje dwóch uczennic, które prawdopodobnie nie opuściły budynku szkoły. Strażacy w pełnym rynsztunku oraz przy użyciu kamer termowizyjnych przeprowadzili przeszukanie kondygnacji objętej pożarem, a następnie ewakuowali odnalezione osoby poszkodowane oraz udzielili im kwalifikowanej pierwszej pomocy. W dalszej części działań dokonano przewietrzenia budynku oraz wykonano pomiary atmosfery przy użyciu czujnika wielogazowego.


Tuż po zakończeniu ćwiczeń wszystkie osoby biorące w nich udział uczestniczyły w prelekcji na temat podstawowych zasad postępowania w razie pożaru oraz zagrożeń jakie niesie ze sobą tlenek węgla. W ćwiczeniach  udział wzięły dwa zastępy strażaków Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Pińczowie. Ćwiczenia oraz prelekcję przeprowadził Zastępca Dowódcy Jednostki  Ratowniczo-Gaśniczej KP PSP w Pińczowie mł. kpt. Mateusz Tarka.

Foto: Pan mgr Ryczyk Zbigniew – L.O. im. Hugona Kołłątaja w  Pińczowie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com