Serwis Internetowy Miasta Pińczów

“Narty Ojca Świętego” premiera Teatru Ciut Frapującego

0 komentarzy

Świąteczne warsztaty w PSCK

26 listopada 2015 | , | Wyświetleń: 658

Jak co roku tuż przed świętami Bożego Narodzenia miłośnicy rękodzieła spotykają się na warsztatach artystycznych w PSCK. W tym roku Pińczowskie Samorządowe Centrum Kultury przygotowało trzy propozycje warsztatów rękodzielniczych, na które zaprasza dzieci i dorosłych. Jako pierwsze odbędą się warsztaty florystyczne (4 XII), kolejna propozycja to tworzenie rzeźb aniołów metodą utwardzania tkanin preparatem powertex (10 XII), jako ostatnie zorganizowane zostaną otwarte, rodzinne warsztaty (18 XII), w ramach których znajdzie się: lukrowanie pierniczków, wykonywanie dekoracyjnych lampionów oraz przygotowanie zawieszek na prezenty w technice scrapbookingu.


Harmonogram:
– warsztaty florystyczne – 4 grudnia (piątek, godz. 17:00 )
Uczestnicy warsztatów będą mieli okazję poznać ciekawe techniki florystyczne, które można wykorzystać do dekoracji domu. Warsztaty florystyczne cieszą się coraz większą popularnością, z roku na rok przybywa uczestników zainteresowanych samodzielnym wykonaniem niebanalnych ozdób świątecznych.
Warsztaty poprowadzi doświadczony florysta Michał Mitręga.
Koszt udziału w warsztatach – 10 zł, liczba miejsc ograniczona. Zapisy do 3 grudnia w sekretariacie PSCK.


– warsztaty wykonywania rzeźb aniołów z użyciem utwardzacza do tkanin Powertex – 10 grudnia (czwartek, godz. 17:00)


Powertex – butelka płynu, który potrafi różne materiały sklejać ze sobą i utwardzać. Technika – pod tą samą nazwą – wykorzystując różnorodne przedmioty i kreatywność artysty – nie ma ograniczeń… jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia… Łącząc techniki, wykorzystując własne umiejętności można tworzyć obrazy, figury, biżuterię, dekoracje, przedmioty użytkowe… Powertex to fantastyczna zabawa i przygoda. Na warsztatach tworzyć będziemy rzeźbę Anioła.
Koszt udziału w warsztatach – 30 zł, liczba miejsc ograniczona. Zapisy chętnych do 8 XII.


– otwarte, rodzinne warsztaty bożonarodzeniowe – 18 grudnia (piątek, godz. 17:00)
W programie warsztatów znajdzie się: dekorowanie pierniczków wykonanych przez Koło Gospodyń Wiejskich z  Szarbkowa wg „starodawnego przepisu Bronki Majchrzonki”; wykonywanie dekoracyjnych lampionów oraz przygotowywanie oryginalnych zawieszek na prezenty i na choinkę z użyciem inspirujących technik scrapbookowych.
Udział w warsztatach jest bezpłatny.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com