Serwis Internetowy Miasta Pińczów

Portal internetowy pinczow.com zachowuje apolityczność, pozostając niezależnym od wszelkich ugrupowań politycznych oraz nie manifestując żadnych sympatii wobec nich. Na naszym portalu mogą reklamować się wszystkie ugrupowania polityczne - w tej sprawie skontaktuj się z nami pod adresem redakcja@pinczow.com

“Narty Ojca Świętego” premiera Teatru Ciut Frapującego

0 komentarzy

Nowe stawki za wodę i ścieki

7 grudnia 2015 | , | Wyświetleń: 593

Podczas ostatniej sesji Radni ustalili nowe stawki opłat za wodę i ścieki.

Mieszkańcy posiadających w domach wodomierze, którzy obecnie płacą za metr sześcienny wody 3 złote 31 groszy, od nowego roku będą płacić 3 złotych 56 groszy netto.

Mieszkańcy, którzy obecnie płacą stawkę opłaty abonamentowej w wysokości 1 złoty 81 groszy netto, będą od nowego roku płacić 3 złote 49 groszy netto za wodomierz za każdy miesiąc.

Za ścieki wynosząca obecnie opłata za metr sześcienny 4 złote 2 grosze netto, zmieni się na 4 złote 44 grosze netto za metr sześcienny.
Zakłady i przedsiębiorstwa posiadające wodomierze – płacą 3 złote 95 groszy netto za metr sześcienny wody, od nowego roku płacić będą płacić 4 złote 20 groszy netto.

Zakłady i przedsiębiorcy płacący stawkę opłaty abonamentowej 2 złote 89 groszy netto, po zmianie zapłacą 3 złote 49 groszy netto od odbiory za każdy miesiąc.
Zmiany stawek wynikają, jak powiedziała podczas sesji księgowa Wodociągów Pińczowskich Alicja Złotnik, z nakładów poniesionych na przeprowadzone inwestycje. – Budowaliśmy na przykład kanalizacje w Skowronnie Dolnym i Koperni, które kosztowały ponad milion złotych, budowaliśmy też kanalizację na ulicy 3 Maja w Pińczowie za ponad 800 tysięcy złotych. Poza tym w tym roku w porównaniu do ubiegłego zanotowaliśmy spadek ilości odbieranych ścieków o 4 procent, a dostarczanej wody o 5 procent.

Radni nie zmienili stawek podatków od: nieruchomości, środków transportowych oraz opłata za posiadanie psów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com