Serwis Internetowy Miasta Pińczów

Zespół Szkół Zawodowych w Pińczowie zaprasza

0 komentarzy

Brak pomysłu na ciuchcię Express Ponidzie

5 marca 2016 | , | Wyświetleń: 1 212

Tuż przed rozpoczęciem kolejnego sezonu turystycznego udziałowcy Świętokrzyskiej Kolejki Dojazdowej „Ciuchcia Expres Ponidzie” nie mają wspólnego pomysłu na dalsze jej funkcjonowanie.

Przedsięwzięcie przynosi co roku straty. W ubiegłym wyniosły one 260 tysięcy złotych. Starosta jędrzejowski Edmund Kaczmarek uważa, że kolejkę trzeba traktować jak instytucję kultury, która nie przynosi dochodów i jedynym wyjściem jest pokrywanie strat.

Zwolennikiem bardziej radykalnych kroków jest burmistrz Jędrzejowa Marcin Piszczek. Jego zdaniem – ciągłe pokrywanie strat nie rozwiąże problemu. Gmina byłaby skłonna przejąć kolejkę, gdyby jej trasa została skrócona do miejscowości Wygoda w gminie Imielno.

Burmistrz Pińczowa Włodzimierz Badurak uważa, że kolejka powinna być zarządzana przez samorząd województwa.

Obecnie, spółkę Kolejki Dojazdowej „Ciuchcia Expres Ponidzie” tworzą: samorząd województwa, starostwa w Jędrzejowie i Pińczowie oraz gminy: Jędrzejów, Pińczów, Kije i Imielno.

Tekst i foto: Radio Kielce, Ewa Pociejowska-Gawęda.

Pod linkiem można odsłuchać wypowiedzi samorządowców: http://www.radio.kielce.pl/pl/post-40380

9 odpowiedzi na “Brak pomysłu na ciuchcię Express Ponidzie”

 1. PIŃCZOWIANIN pisze:

  Ludzie- ciufcia to przeżytek !!!
  Macie samochody

 2. janek pisze:

  Szkoda słów do powyższego komentarza, szkoda słów.

 3. andrzej pisze:

  http://www.tvswietokrzyska.pl/powiat-kielecki/wiadomosci/item/16394-tokarnia-drugim-hitem-turystycznym-w-polsce.html

  Znane są wyniki ogólnopolskiego głosowania na turystyczny hit Polski.

  2 miejsce zajęło Muzeum Wsi Kieleckiej w Tokarni

  3 miejsce Kolej wąskotorwa Rogów-Rawa-Biała ( 49km )

  Sukces naszej atrakcji ale i kolejki wąskotorowej z łódzkiego. A czym ona się rożni od naszej, jeśli chodzi o lokalizację i krajobrazy to u nas są zdecydowanie lepsze „tereny”. Jedynie tam jest inne podejście do taboru, gdyż wagoniki, nawet te towarowe, są pieczołowicie remontowane, są malowane wszystkie oznaczenia, nie ma fuszerki wszystko zgodnie z historią, u nich nie ma miejsca na kolorowe fantazje na wagonach i aby każdy był jeszcze w innym stylu. Jest tam książkowo zadbany tabor ten który się remontuje bo potrzeby też mają ogromne, ale mimo gorszych warunków krajobrazowych, wielu innych potrzeb osiągnęli ogromny sukces, który myślę spowoduje napływ jeszcze większej liczby turystów. Więc kolejki są potrzebne ( już nie wspominając o lepszych walorach naszej kolejki ), widać to choćby po tym ogólnokrajowym konkursie.

 4. ciekawski pisze:

  Kim jest ten wąsaty pan na pierwszym planie, wyorderowany niczym Lońka Breżniew?

 5. Armani pisze:

  Toć to szef „naszej” wąskotorówki.

 6. lewa zwrotnica pisze:

  260/7=38.5714285714

  Już niech coniektórzy udziałowcy nie ściemniają, że ich nie stać na niecałe 40 tysięcy rocznie. Znacznie więcej zostawiąją w 1 miesiąc w pińczowskich sklepach turyści, którzy przyjadą kolejką.

 7. M.N. pisze:

  Kolejka to żaden przeżytek , jeżeli jest dobrze zarządzana to już pół sukcesu .Ale musi być pomoc finansowa z zewnątrz , musi mieć pomoc , 40 tyś to jest pikuś dla udziałowców . A ten Pan wąsaty to tak mi się wydaje od zawsze Naczelnik sekcji jędrzejowskiej KD może po staremu napisałem jakoś.Pan Muchlewicz tak?
  A co do kolejki wazne że jest i ważne że są ludzie którzy chcą aby nadal była.

 8. ccx pisze:

  Piszczek już zrobił do Wygody scieżkę rowerową..a teraz chce koledze pomóc i mu jeszcze kolej zapewnić, no niezłe kolesiostwo..

 9. Mk pisze:

  Ccx takim ludziom jak Ty powinno ograniczać się dostęp do Internetu. Każdy mądry ale jak przychodzi cokolwiek zrobić to jakoś nie ma chętnych

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com