Serwis Internetowy Miasta Pińczów

Zespół Szkół Zawodowych w Pińczowie zaprasza

0 komentarzy

Ciuchcia Expres Ponidzie rozpoczęła sezon letni 2016

1 maja 2016 | lilka, fot Piotr Kucybała, pinczow.com | Wyświetleń: 2 853

Nie zawiodła pogoda, nie zawiedli kolejarze i turyści.

Podczas inaugurującego przejazdu Ciuchcia Express Ponidzia przywiozła z Jędrzejowa do Pińczowa ponad setkę podróżnych. W większości były to rodziny z małymi dziećmi, dla który wiosenna przejażdżka wąskotorówką okazała się nie lada atrakcją. Pogoda sprzyjała, w trakcie jazdy pasażerowie mogli podziwiać piękne krajobrazy Ponidzia oraz przydrożne świątki, z których najbliżej torów stoi figura św. Jana Nepomucena w Skowronnie.

IMG_5336

IMG_5342-Edit

IMG_5349

IMG_5356

IMG_5357

 

Przypominamy, że Ciuchcia Expres Ponidzie będzie regularnie kursowała w każdą niedzielę, przez cały sezon, czyli do końca września.

Bilet normalny na trasie Jędrzejów ? Pińczów ? Umianowice ? Jędrzejów kosztuje 30 złotych, a ulgowy – 20 złotych, zaś na trasie Pińczów ? Umianowice – Pińczów bilet normalny kosztuje 20 złotych, a ulgowy ? 10 złotych.

Nowością w tym roku jest bilet rodzinny dla dwojga dorosłych z dwójką dzieci (2+2) na przejazd z Jędrzejowa do Pińczowa i z powrotem. Jego koszt to tylko 50 złotych.

 Rozkład jazdy

Jędrzejów Wąski ? Pińczów ? Jędrzejów Wąski

10:00 odjazd ze stacji Jędrzejów Wąski ?> 10:35 odjazd Jasionna ?> 10:46 odjazd Wygoda ?> 11:01 odjazd Motkowice ?> 11:16 odjazd Umianowice ?> 11:50 przyjazd do Pińczowa (2 godziny i 45 minut na zwiedzanie miasta) ?> 14:35 odjazd z Pińczowa ?> 15:05 przyjazd Umianowice (55 minut postoju przy ognisku i muzyce) ?> 16:00 odjazd Umianowice ?> 16:19 odjazd Motkowice ?> 16:24 przyjazd Wygoda (36 minut postoju przy kompleksie ?Sielsko na Wygodzie?) ?> 17:00 odjazd Wygoda ?> 17:21 odjazd Jasionna ?> 18:00 przyjazd do Jędrzejowa

Pińczów ? Umianowice ? Pińczów

12:05 odjazd ze stacji Pińczów ?> 12:35 przyjazd Umianowice (1 godzina i 15 minut postoju przy ognisku i zabawie w Umianowicach) ?> 13:50 odjazd Umianowice ?> 14:20 przyjazd do Pińczowa

 

7 odpowiedzi na “Ciuchcia Expres Ponidzie rozpoczęła sezon letni 2016”

 1. As pisze:

  Na jednej z fotek widać jak „fachowo” są odbudowane tory na stacji po przebudowie skrzyżowania. Ktoś powinien za to beknąć.

 2. a mogę ja? pisze:

  beeee

 3. Pablo pisze:

  ja tego nie rozumię ? a dlaczego nie zrobić na przemian tygodniowo ? jędrzejów – pińczów – jędzrzejów, a w nastęspnym tygoniu: pińczów – jędrzejów – pińczów. Co to tylko dla pińczowian wyjazd jest tylko do Umianowic, a następnie do Pińczowa. No jestem trochę rozgoryczony, ktoś wie o co tutaj chodzi ?

 4. andrzej pisze:

  zgadza się, ten rozjazd to prawdziwa tragedia, powinno to zostać poprawione przy najbliżej okazji porządkowania terenu na stacji, nawet kosztem zrobienia tego rozjazdu bliżej osi stacji. Nawet jeśli kolejarzom nie przeszkadza takie wykonanie rozjazdu to najzwyczajniej kole to w oczy nawet zwykłych przechodniów. Poprawa tego to nie są koszty bo wystarczy inaczej ( właściwie )ułożyć to co teraz jest. Jest jeszcze tor przy garażach i tam można wpuszczać dłuższe składy i odstawiać dodatkowe pociągi jak to było kiedyś, albo na odwrót na obecnie używane tory odstawiać dodatkowe wynajmowane składy po udrożnieniu toru przy garażach.

 5. Burmi pisze:

  Zamieńcie Rumuna na parowóz, będzie atrakcja.

 6. lewa zwrotnica pisze:

  Kupcie kolejce rozjazd łukowy, bo taki tam powinien być. Kosztuje 3x tyle co normalny

 7. kolejka pisze:

  Zapraszamy w niedziele o 12.05!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com