Serwis Internetowy Miasta Pińczów

Koncert Muzyki Patriotycznej – zaproszenie

0 komentarzy

Wielkie święto w Zespole Szkół Zawodowych w Pińczowie

19 czerwca 2016 | lilka, pinczow.com | Wyświetleń: 4 774

Ponad 200 osób wzięło udział w spotkaniu absolwentów, pracowników i osób związanych z Zespołem Szkół Zawodowych w Pińczowie.

W sobotę, 18 czerwca 2016 roku w Zespole Szkół Zawodowych w Pińczowie obchodzono trzy rocznice: 80-lecie istnienia szkoły zawodowej w Pińczowie, 40-lecie powołania Zespołu Szkół Zawodowych w Pińczowie oraz 20-lecie nadania placówce imienia Stanisława Staszica.

Spotkanie było okazją nie tylko do przypomnienia historii szkolnictwa zawodowego w Pińczowie oraz osoby patrona szkoły, ale również do wspomnień w gronie wychowawców, nauczycieli oraz absolwentów.

Po mszy świętej odprawionej w intencji absolwentów, uczniów i nauczycieli, w sali gimnastycznej rozpoczęła się część oficjalna. Historię szkoły przypomniał dyrektor Tadeusz Niewygoda. Po nim głos zabierali goście ? były dyrektor Wójcik, starosta pińczowski Zbigniew Kierkowski, burmistrz Włodzimierz Badurak, były absolwent a obecnie rektor Wyższej Szkoły Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych im. prof. Edwarda Lipińskiego w Kielcach dr Krzysztof Wątorek i profesor Adam Massalski. W imieniu wychowanków głos zabrał Zbigniew Kaleta, który swoje wystąpienie zakończył wzruszającym wierszem autorstwa swojego przedwcześnie zmarłego taty ? nauczyciela ZSZ. Radę Rodziców reprezentowała jej przewodnicząca pani Jadwiga Stelmaszyńska.

Wszyscy mówcy złożyli na ręce dyrektora gratulacje i życzyli szkole dalszych sukcesów. Przed częścią artystyczną w wykonaniu młodzieży dyrekcja podziękowała swoim licznym sponsorom.

W trakcie trwania uroczystości pod pomnikiem patrona złożono wiązankę kwiatów, a na grobach zmarłych pracowników zapalono znicze.

_96C0698

_96C0725

_96C0759

_96C0833

_96C0873

_96C0917

 

23 odpowiedzi na “Wielkie święto w Zespole Szkół Zawodowych w Pińczowie”

 1. oFFFland pisze:

  Ile osób ukończyło w tym okresie ZSZ i Technikum?

 2. emerytka pisze:

  Szkoła ma 79 lat, a od 39 lat nosi nazwę ZSZ i od 19 lat ma im. S. Staszica, aż dziwne, że “Świętujący”, pod wodzą “zasłużonych” nie umieją liczyć! Czy w Tej szkole jest jeszcze młodzież? Bo jak widać na zdjęciach liczba uczniów ograniczona jest do 3 – poczet sztandarowy i 7 prezentujących program artystyczny.

 3. Janusz pisze:

  Do emerytka To był zjazd absolwentów a nie impreza szkolna

 4. stachu pisze:

  szkoda że nie zaprosili innych absolwentów
  pn.rocznik ukończenia 93

 5. stachu pisze:

  święto rencvistów

 6. stachu pisze:

  święto rencistów

 7. Horus pisze:

  Szkoda,że zaproszeń zabrakło dla wszystkich byłych nauczycieli.Pierwsza w miarę na owe czasy szkoła zawodowa powstała zaraz po wojnie.Mówiono na nią szkoła lub stancja u “Pani Podmagórskiej”. Ponoć głównie uczono tam dziewczęta krawiectwa. Następna przedwojenną szkołą zawodową była szkoła mieszcząca się na ulicy Pałęki. Bodajże w starym archiwum pińczow.com było zamieszczone zdjęcie ze zjazdu absolwentów tej szkoły z 1957(?) roku. Ostatnią przedwojenną szkołą była szkoła dla czeladników rzemieślniczych mieszcząca się w tym czasie w budynku SP1. Zajęcia ram odbywały się w czasie wolnym od pracy w zakładach rzemieślniczych.

 8. Asia pisze:

  Każdy absolwent mógł wziąć udział, a do emerytki to szkoda że teraz to mówisz, dzisiaj w szkole jest około 500 uczniów dwadzieścia lat temu było około 1500 z tego co mi wiadomo

 9. Horus pisze:

  Do Asia
  Nie mówiłem o absolwentach,tylko o byłych nauczycielach. Jedni byli zaproszeni, a inni nie.Dlaczego?. Różnica pomiędzy 500 a 1500 jest duża. Ciekawe dlaczego? Może coś Wiesz na ten temat.Pozdrawiam.

 10. ja pisze:

  Co do jubileuszu ma ilość uczniów kiedyś i dziś, może nie wszyscy zauważyli że mamy niż demograficzny a co do zapraszania byłych nauczycieli to wydaje mi się że zapraszano wszystkich którzy odeszli na emeryturę z zsz a tych co wcześniej przenieśli się do innych szkół to nie. To chyba sprawiedliwe.

 11. III e rocznik 1975 pisze:

  było super, to był zjazd absolwentów a nie uczycieli, ale widziałem super fajna ( Pani Prof.Bartosik Helena ) trzyma sie fajnie, dalej jest taka [piekna jak kiedys.Pani Prof. pozdrawiamy Pania, zawsze sie w Pani wielu podkochiwało

 12. lotto pisze:

  do stacha, to był Zjazd inteligentnych ludzi a nie robotników z PRL-u

 13. olp pisze:

  stachu- a ty przeciez masz jeszcze poprawke z polskiego, dlatego ciem nie buło

 14. krycho pisze:

  rencisci tez byli, ale fajnie wygladali, warto było, było miło, zobczcie wiecej zdjec na naszej klasie z Lic.zaw

 15. Jarek pisze:

  To rocznik 93 miał mieć specjalne zaproszenie?

 16. uczestnik pisze:

  Były też osoby na tzw. krzywy ryj choć nie były absolwentami ani nie były zaproszone

 17. uczestnik pisze:

  Były też osoby na tzw. krzywy ryj choć nie były absolwentami ani nie były zaproszone, ciekawe czyktoś zgadnie o kim mowa

 18. hj pisze:

  Były takie osoby rodzinnie i jadło i wypitek się znalazł. Krzywych ryi nie prostują ponieważ brak kowadeł i kowali.

 19. Horus pisze:

  Do Ja
  Zdjęcia pokazują coś innego. Są tam nie tylko Emeryci-nauczyciele, ale i Ci którzy przeszli do innych szkół i nie tylko. Ale nie wszyscy..Co do niżu demograficznego to był i jest. Ale nie tak znowu wielki żeby liczba uczniów spadła o blisko 200%.

 20. Krystyna pisze:

  fajna impreza, super wspomnienia, fantastyczni organizatorzy, brawo dla Kierownictwa Internatu,brawa dla Dyr. Szkoły, dla nauczycieli min. dla Prof. Bozeny Mostek, dla prof. Heleny Bartosik, dla innych którzy zaszczycili nas swoja obecnością, Organizacja spotkania na b. wysokim poziomie, nie załuje ani jednej minuty jazdy z Łodzi do Pinczowa, poznałam wielu innych absolwentów w tym sympatyczna grupke chłopców ( po od 60-tke ) z Liceum zawodowego, ( niesamowite aparaty, !!!!! mam fotki wysle Wam

 21. As pisze:

  Pozdrowienia dla profesor B.Kaczmarczyk otrzymałam od niej dużo wsparcia w ciężkich dla mnie chwilach i nie chodzi o naukę.Pozdrawiam i życzę dużo zdrowia:)

 22. bumba do uczestnika pisze:

  To nie pierwsza impreza na której ta osoba jest na krzywika. Myśli , że jej wolno ale nigdy nie pomyślała ze nie wypada. Ot taki drewniok

 23. greg pisze:

  Żałuję ze nie uczestniczyłem . Obejrzałem fotki parę znajomych twarzy się przewija na nich. Mój wychowawca był a i owszem Prof Wójcik super facet.Nie widziałem na zdjęciach Prof. Rusaka również Państwa Baligów ani Pani Madej.Pozdrowienia dla całego grona pedagogicznego i tego z lat 80-tych jak i obecnego

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com