Serwis Internetowy Miasta Pińczów

WYCINKA ODBYŁA SIĘ PLANOWO

10 komentarzy

Pociąg do Ponidzia

5 lipca 2016 | Fundacja Zwrotnica, pinczow.com | Wyświetleń: 2 128

Za nami już kolejna edycja Pociągu do Ponidzia, która uświetniała Dni Ponidzia 02.06.

Jak co roku imprezę przygotowała i obsługiwała Fundacja Zwrotnica wraz z pracownikami Świętokrzyskiej Kolejki Dojazdowej, a patronat honorowy objął burmistrz Pińczowa, Włodzimierz Badurak. Pociąg jak zwykle cieszył się dużym zainteresowaniem pomimo panującego tego dnia upału. Dlatego też w imieniu zespołu przygotowującego imprezę pragnę podziękować uczestnikom za to, że w ten skwar przybyli tak licznie. Dzięki temu
i my jesteśmy zadowoleni gdyż wiemy, że nasz trud nie poszedł marne. Na pokładzie pociągu gościliśmy również ekipę telewizyjną z Kolejwizji – branżowego programu dotyczącego kolei, który cieszy się dużą renomą w całym kraju. Operator kamery przyjechał specjalnie do nas prosto z Berlina, a z jego filmowymi ujęciami na naszej kolejce zostaną również zapoznani mieszkańcy Niemiec.

Jak i w poprzednich latach, i w tym roku dzięki owocnej współpracy ze Świętokrzyską Kolejką udało się przyholować do Pińczowa, niestety nieczynny od 2009 roku, parowóz Px48. Nie było to proste zadanie, gdyż po przebudowie układu torowego w Pińczowie była potrzebna druga pomocnicza lokomotywa do rozdysponowania taboru na stacyjnych torach. Na stacji w Pińczowie były do dyspozycji drezyny rowerowe, a w Umianowicach oprócz ogniska można było podziwiać model wąskotorowego parowozika z wagonami.

Pomimo upału i pewnych infrastrukturalnych trudności impreza się udała i z pewnością m.in. dzięki licznym uczestnikom, przyczyni się do rozpropagowania naszej kolejki oraz całego Ponidzia.

IMG_6133

IMG_6142

IMG_6146

IMG_6164

IMG_6186

IMG_6212

IMG_6215

IMG_6291

IMG_6312

IMG_6324

IMG_6342

IMG_6384

IMG_6411

część ekipy

Kuszak Andrzej – prezes Fundacji Zwrotnica

3 odpowiedzi na “Pociąg do Ponidzia”

  1. :) pisze:

    pięknie panie Prezesie 🙂

  2. Michał pisze:

    A jak ta drezyna dojeżdża do Młodzaw?

  3. helikopterem pisze:

    przylatuje po nią helikopter 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com