Serwis Internetowy Miasta Pińczów

155. rocznica Powstania Styczniowego oraz bitwy pod Grochowiskami – fotorelacja

0 komentarzy

Przechwycona kontrabanda

5 grudnia 2016 | Opr. IBG, KPP w Pińczowie | Wyświetleń: 1 689

W czwartek policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Pińczowie zatrzymali 58 – letniego mieszkańca powiatu pińczowskiego, który posiadał ponad pięć tysięcy paczek wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy.

110-49954

W czwartek pińczowscy kryminalni w czasie realizowania czynności  służbowych zatrzymali 58 letniego mieszkańca powiatu pińczowskiego. Jak wynikało z wcześniejszych ustaleń policjantów, mężczyzna ten miał posiadać między innymi wyroby tytoniowe bez polskich znaków akcyzy.  W czasie przeszukania mieszkania funkcjonariusze znaleźli ok. 5300 paczek z papierosów różnych marek, około 3500 sztuk papierosów bez oznaczeń marki oraz pięć worków z krajanką tytoniową o łącznej wadze 50 kilogramów.  Z wstępnych ustaleń wynika, iż mężczyzna z powodu  takiego procederu uszczuplił Skarb Państwa na kwotę ok. 120 000 złotych. Posiadacz wyrobów tytoniowych został przesłuchany i zwolniony. Teraz odpowie za swoje postępowanie z Kodeksu Karno-Skarbowego.

To nie jedyne przewinienie mężczyzny. Policjanci ustalili, że mężczyźnie wydano zezwolenie na broń gazową. Broni tej jednak nie posiadł,  gdyż pozbył się jej około roku temu. Teraz funkcjonariusze pracują nad ustaleniem do kogo trafiła.

110-49955

4 odpowiedzi na “Przechwycona kontrabanda”

 1. PP napisał(a):

  Jaka metropolia taka kontrabanda

 2. Limeryk napisał(a):

  Dobry chłopak był…

 3. ja napisał(a):

  Może by tak wzięli się za nielegalny hazard – automaty do gry – chodzą koło lokali i udają, że nie widzą….Tutaj jest dopiero uszczuplenie Skarbu Państwa !!! W samym Pińczowie jest około 60 nielegalnych automatów do gier hazardowych – jeden automat U.Skarbowy kiedyś liczył na 10 000 zł zysku miesięcznie – to pytam się – gdzie jest podatek od tego obrotu i zysku???

 4. minister napisał(a):

  To jest ten cichy układ.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com