Serwis Internetowy Miasta Pińczów

Koncert Klezmerski w Starej Synagodze

0 komentarzy

Spotkanie opłatkowe u strażaków

12 grudnia 2016 | redakcja, pinczow.com | Wyświetleń: 2 062

Ponad 70 druhów OSP z Gminy Pińczów przybyło w sobotę, 10 grudnia do remizy w Skowronnie  Dolnym na wspólne spotkanie opłatkowe. Życzenia strażakom złożyli starosta Zbigniew Kierkowski, burmistrz Włodzimierz Badurak oraz kapelan strażaków ksiądz Jan Staworzyński.

Po poświęceniu opłatków, które wśród uczestników rozdał gospodarz spotkania – prezes miejscowej OSP Zbigniew Adamczyk, wszyscy składali sobie życzenia świąteczne.

Następnie przyszedł czas na potrawy wigilijne, których tradycyjnie było 12 – poczynając od czerwonego barszczyku z uszkami, przez pierogi i groch z kapustą, smażoną rybę, a kończąc na kaszy jaglanej ze śliwkami i strucli z makiem. Wszystko przygotowane własnoręcznie, więc smakowało jak w domu.

W miłej, już świątecznej atmosferze druhowie wspominali miniony rok. Jak nam zdradziły Skowronianki – panie z KGW, które przygotowały tę wspaniałą ucztę – może już w przyszłym roku, tuż obok remizy powstanie plac zabaw, siłownia i altana dla całej wsi, a wszystko to dzięki staraniom prezesa.

Organizatorami spotkania byli Zarząd Miejsko-Gminnego Związku OSP RP i OSP w Skowronnie Dolnym i panie z KGW Skowronianki.

_96c3900

_96c3877

_96c3897

_96c3910

_96c3921

_96c3928

_96c3924

_96c3948

Udostępnij na:


11 odpowiedzi na “Spotkanie opłatkowe u strażaków”

 1. strażak pisze:

  Czy aby nie za wcześnie na wigilię ?

 2. ja pisze:

  Druhowie na zdjęciu jeszcze dzielnie trzymają pion.

 3. jura z zakrzowa pisze:

  złotówka wszędzie się wbije!!!!!
  on jest policjantem strażakiem i wielebnym.
  jaaaaaaaaaaaja!!!!

 4. radiotechnik pisze:

  Drogi zakrzowioku, gości sobie dobiera prezes ZP OSP, zaprosił Janka z tego tytułu, iż kiedyś tam zarząd powiatowy zagłosował za powołaniem funkcji kapelana ZP i potem zagłosował za wyborem jego na funkcję kapelana-członka zarządu więc logicznym jest, że zaproszono go na wigilię. Tak samo jest w pozostałych służbach, komendant KPP/KPPSP decyduje, czy jest mu potrzebny kapelan czy nie (który oczywiście nie jest na etacie). Inaczej sprawa wygląda w ZK, bo tam ustawowo jest zapisane, że więzień ma prawo do widzenia z kapelanem swojego wyznania i dostaje jakieś tam pieniądze na umowę-zlecenie, ale nie są to duże pieniądze.

 5. radiotechnik pisze:

  Ja go nie zamierzam bronić personalnie jako osoby, bo wiem jaki to jest człowiek ale nie lubię po prostu, jak ktoś uprawia tanią demagogię i populizm, dlatego też staram się wytłumaczyć jak to w rzeczywistości wygląda gdyż noszę mundur zarówno strażaka OSP jak i mundur pewnej formacji uzbrojonej i wiem jak to wygląda z autopsji, a nie z bojek i ploteczek.

 6. ala pisze:

  to już była wigilia, a ja jeszcze choinki nie ubrałam?

 7. gazo pisze:

  Oj ta ustawa w polsce jest zajebista, a zakrzowiak ma racje jestem za?

 8. koko pisze:

  dla złotówy ksiądz to zawód.Tam jest gdzie ma korzyści.

 9. lolo pisze:

  a ja proszę popa i” hary krisznę”,bo mam takie wyznanie

 10. Kaban pisze:

  No to idź do cerkwii albo do kociorstwa jakiegoś, kto ci broni.

 11. lolo pisze:

  złotówa to już niedługo wszędzie będzie!!
  kpina z wiary

Dodaj komentarz
Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com