Serwis Internetowy Miasta Pińczów

155. rocznica Powstania Styczniowego oraz bitwy pod Grochowiskami – fotorelacja

0 komentarzy

Mieszkańcy francuskiego Caudry odwiedzą Pińczów

13 stycznia 2017 | NiL. redakcja, pinczow.com, za www.caudry.fr | Wyświetleń: 759

Na stronie portalu miejskiego miasta Caudry we Francji, które od maja 2016 jest miastem partnerskim Pińczowa zamieszczono informacje o organizacji wycieczki do naszego kraju, w tym oczywiście do Pińczowa. Organizatorem wyjazdu jest Komitet ds. partnerstwa miasta Caudry.  

Wycieczka zatytułowana „Polska z południa na północ wzdłuż Wisły” odbędzie w dniach 23 – 30 sierpnia. W tym czasie Francuzi odwiedzą miasta położone nad Wisła; m.in. Kraków, Warszawę czy też Gdańsk. Odwiedzą również nasze miasto,  gdzie spotkają się z włodarzami miasta i mieszkańcami.

W harmonogramie wyjazdu, mieszkańcy Caudry odwiedzać będą muzea oraz najciekawsze miejsca na trasie wycieczki. Organizatorzy zaplanowali udział w koncertach i imprezach towarzyszących. Osobą odpowiedzialną za wyjazd do Polski jest  Dominique Chmielewski, maż pochodzącej z Pińczowa Beaty Kozioł, która w 1984 wyemigrowała do Francji.

To właśnie dzięki wieloletnim staraniom Pani Beaty doszło do podpisania w maju ubiegłego roku umowy partnerskiej pomiędzy Pińczowem, a Caudry. Pisaliśmy o tym (kliknij TUTAJ)

15 odpowiedzi na “Mieszkańcy francuskiego Caudry odwiedzą Pińczów”

 1. Jacuś napisał(a):

  No jak poznają osobiście Baduraka, Radkiewicza i naszych radnych będą oszołomieni. A ile się z nimi nagadają. A w programie wonie Pińczowa – wycieczka na Grodzisko w czasie mieszania szamba w oczyszczalni i wieczorem szlakiem palenisk domowych, Bogucanki i kapela ludowa pod remizą z degustacją potraw regionalnych; bigos strażacki wyborczy i pyry na rzadko, zapoznanie się z osiągnięciami samorządowej służby zdrowia w SZOZ i naszą elitą lekarską, podziwianie panoramy ronda Baduraka itd. Burmistrz funduje luksusowe noclegi w pińczowskich domkach kampingowych, w ramach zwiększenia komfortu przewiduje się po dwa nocniki na domek. Zwiedzanie osobliwości miasta zacznie się od krematorium a zakończy pod pawikiem drucianym w rynku.

 2. do Jacuś napisał(a):

  Jacuś, z ust i klawiatury mi to wyjąłeś. Lepiej nie można. Jesteś the best

 3. z obserwacji forum napisał(a):

  Wiecie co, cokolwiek by nie zrobić w tym mieście to jest źle.

 4. radiotechnik napisał(a):

  Burmistrz jak burmistrz, ale jak posłuchają mowy p. Radkiewicza i co drugie słowo na „k” i „ch” to wtedy się dopiero obciachu narobi 🙂

 5. pinczowianin1 napisał(a):

  no to będzie wstyd….

 6. bezlitośni napisał(a):

  … prosimy o wpisywanie małymi literami

 7. Grzegorz napisał(a):

  A ja proponuję zorganizować im spotkanie z naszym radiotechnikiem .Bez urazy ale gościu wie wszystko na każdy temat.Przy najbliższych wyborach startuj na burmistrza lub starostę poprę Cię na 100%?

 8. do obserwatora forum napisał(a):

  Nie jest ważna prawda. Choc jest to podstawa, by podjąć działania naprawcze. Ważne jest, że jak ktoś z Coundry przeczyta co mieszkańcy myślą o swoim ukochanym burmistrzu i jego Jasiu Fasoli, to będzie wstyd. Tak myślący jak ty ludzie, nie myją się nigdy, tylko psikają dezodorantem, a smród aż sie niesie.

 9. ja napisał(a):

  Fakt jest faktem, że Przewodniczącego Rady powinni schować. Gościu jest jedyny w swoim rodzaju. Jaka Rada…

 10. Ja napisał(a):

  Ja do ja
  Masz rację. Ale został przecież wybrany przez społeczeństwo KOZUBOWA. Ciekawie dlaczego.

 11. czaw napisał(a):

  Szanowni komentatorzy – włodarze są wybierani przez społeczeństwo, które widocznie doceniło ich prace. Jak wam nie pasuje – trudno – czekajcie na następne wybory, a nie ubliżajcie nikomu. W sumie to wystawiacie sobie świadectwo – wasza sprawa – ale jest ono kiepściutkie.

 12. do czaw napisał(a):

  zastanawiałeś się kiedyś kto z tego społeczeństwa na niego głosował.Jak zyskał sobie głosy?
  W samym Pińczowie z głosami dla niego było kiepściutko.

 13. Ja nikt inny napisał(a):

  A czy teraz też zaśpiewa im tak pięknie po francusku ten chłopak, który śpiewał w czasie podpisywania umowy partnerskiej przez miasta? Pięknie śpiewa naprawdę.

 14. Ja napisał(a):

  Do czaw
  Przewodniczącego Rady wybiera nie całe społeczeństwo tylko grupa 21 radnych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com