Serwis Internetowy Miasta Pińczów

155. rocznica Powstania Styczniowego oraz bitwy pod Grochowiskami – fotorelacja

0 komentarzy

Pływalnia „Delfinek” samodzielną jednostką budżetową

13 stycznia 2017 | NiL. redakcja, pinczow.com | Wyświetleń: 1 051

Pływalnia Delfinek na osiedlu Grodzisko, która do tej pory była częścią gminnej spółki stała się samodzielną jednostką budżetową. Taką decyzję podjęli pińczowscy radni na ostatnim posiedzeniu Rady Miasta. Decyzja ta była podyktowana złą sytuacją finansową basenu.

Pływalnia, z której mieszkańcy miasta korzystają już blisko 12 lat ciągle przynosiła straty, rocznie rzędu 100 tysięcy złotych. Co w dużej mierze obciążało całą gminną spółkę. Teraz ma to się zmienić. Pomimo, że pływalnia została wyłączona ze spółki, ciągle będzie finansowana z budżetu.

Jak zapewnia burmistrz Pińczowa – Włodzimierz Badurak wyłącznie pływalni ze spółki przyniesie same korzyści, które odczują m.in. pracownicy, którym jako pracownikom jednostek publicznych przysługiwać będzie np. 13 pensja. Będzie można teraz lepiej zarządzać  pływalnią i łatwiej pozyskiwać fundusze na dokonywanie niezbędnych remontów. Żaden pracownik z powodu  utworzenia samodzielnej jednostki budżetowej Pływalni Miejskiej w Pińczowie nie straci pracy.

Radni uchwałę przyjęli jednogłośnie.

34 odpowiedzi na “Pływalnia „Delfinek” samodzielną jednostką budżetową”

 1. MERCOR napisał(a):

  Ale to już było.
  Jak łączono basen z PGKiM to uzasadnienie było dokładnie takie samo jak teraz gdy się go z powrotem wyłącza ze struktur gminnej spółki.Ciekawi mnie jak to wydzielenie będzie wyglądało księgowo i kadrowo i jak wpłynie na wyniki PGKiM. Sądzę, że jest to kolejna próba nieudolnego uratowania PGKiM przed upadłością.

 2. misio napisał(a):

  czy nieudolnego ,zobaczymy,napewno PGKIM nie będzie miała ciężaru strat na pływalni.

 3. jura z zakrzowa napisał(a):

  kto dyrektorem w takim bądż razie?

 4. MERCOR napisał(a):

  Nie ma też ciężaru strat z wymożenia odpadów z Pińczowa, a odpady z miasta są wywożone i nie przynosi to strat podmiotowi który się tym aktualnie zajmuje. Czekam jakiego to kolejnego ciężaru po pływalni pozbędzie się PGKiM.

 5. Raf napisał(a):

  Fajna dziewczyna na zdjęciu 🙂

 6. Anonim napisał(a):

  Zgadzam się w 100%?

 7. Ja napisał(a):

  A ja znam tą dziewczynę.

 8. ktoś napisał(a):

  czyli nadal nic sie nie zmieni…tylko ze dopłacać będzie się z budżetu…

 9. józka napisał(a):

  To jest przykład braku umiejętności zarządzania przez burmistrza baduraka-Delfinek był samodzielną jednostką,zrobiono kółeczko/mosir, pgkim/a teraz Delfinek od nowa samodzielna jednostka.To jest to nowe w wykonaniu baduraka,usiąść i zapłakać nad tymi działaniami w wykonaniu tego pana.

 10. xxx napisał(a):

  Jest jeden problem . Komunalka cały czas przynosi straty . Więc nie ma z czego inwestować w pływalnię . A bez inwestycji nic się tam nie poprawi .Moim skromnym zdaniem dobre posunięcie . Żeby tylko ktoś z zaangażowaniem i dobrą wizją się tym zajął i może być tylko lepiej . Z tego co wiem prezes komunalki mówił że pływalnia przynosi zyski i nie chciał się pozbyć pływalni . W takim razie służyła im do utykania dziury budżetowej . A w taki sposób nigdy standard na pływalni się nie poprawi .A za nowego prezesa miało być tak dobrze . Tak Panie Maćku ?

 11. Rachmistrz napisał(a):

  Jednym słowem UPADŁOŚĆ.
  Nikt przy zdrowych zmysłach nie podejmie się na własną rękę zarządzania tym bankrutem chyba że ma bank i będzie miał z czego dokładać. Ten basen to jeden wielki niewypał podstawowy problem JEST TAM CHOLERNIE ZIMNO ja osobiście wolę jechać do Morawicy gdzie za tą samą kasę mam ful atrakcji ciepło sauna kiedy chcę i promocje pół godziny gratis. Jedynym sensownym rozwiązaniem jest zamknięcie tego czegoś.
  Podobnie wygląda sprawa z Komunalką upadłość i prywatne ręce i problem z głowy.
  Prywaciarz policzy wszystkie grosze i najważniejszy jest rachunek ekonomiczny, reszta jest niczym.
  Przestańcie utrzymywać bankruty za nasze pieniądze.

 12. radiotechnik napisał(a):

  Moim zdaniem głównym problemem komunalki jest wywóz śmieci do Rzędowa pod Staszów, ponieważ jeden taki kurs w te i z powrotem będzie kosztował ok 100zł, a śmieciarki jeżdżą tam codziennie albo i dwa razy dnia. Gmina powinna zastanowić się nad wykupieniem np. starego, nieużywanego wyrobiska przy PZKB i tam zrobić swoje wysypisko, które będzie przyjmowało śmieci także od innych gmin i wtedy komunalka będzie przynosiła zysk. Oczywiście zdaję sobie sprawę, jakie by były koszty urządzenia takiego wysypiska, bo to trzeba ofoliować je całe od dołu i zasypać ziemią, ale na pewno UE i WFOŚ dołożyłyby duże pieniądze na ten cel.

 13. MERCOR napisał(a):

  Świetny pomysł z tym wyrobiskiem. Jak się poprosi Panią prezes dawnych PZKB to zgodzi się na umieszczenie w tym wyrobisku naszych włodarzy i to bez konieczności foliowania i na dodatek bezpłatnie,żeby w końcu trochę otrzeźwieli.

 14. Mordimer napisał(a):

  Badurak i jego tuptuś mają bardzo dobre pomysły w zarządzaniu, aż dziw, że ich Rotszyld jeszcze nie zatrudnił. Już sprzedali gminie PGKiM bedące de facto własnością gminy. Zlikwidowali w ramach oszczędności straż miejską przenosząc ludzi z tym samym uposażeniem na funkcje inspektorów sanitarnych, co roku ładują kupę forsy tzw. dni Krakowa by Maciej Soboń skrzesał iskry podkówkami na rynku w Krakowie – tyle pożytku. Współfinansowali budowę nieszczęsnej hali, na nie działający, potrzebny paru lotniarzom krakowskim kanał 20 metrowy wydali 700 tys. zł.Domki kempingowe- tragedia. Sprzedaż MOSiR części hotelowej prywatnej osobie i jednocześnie budowanie mu za pieniadze gminy- mieszkańców, całej infrastruktury itd. No i obecny pomysł to jak przysłowiowe mieszanie herbaty bez cukru z nadzieją że będzie słodsza- to juz budzi nie politowanie, ale obawy medyczne. Poczekajmy jakie wkrótce rewelacje wymyślą z oświatą>Już były tego próbki z panią Nowacką.

 15. Ja napisał(a):

  Do radiotechnik
  Wyrobisko nie jest używane bo na dzień dzisiejszy nie funkcjonuje PZKB. Ze wszystkich wyrobisk na terenie gminy Pińczów które mają „ważne papiery” to właśnie posiada najlepszy materiał „Skałę” na czele z bardzo drobnym jeśli chodzi o wielkość ziaren „Formakiem”.

 16. radiotechnik napisał(a):

  Tak, wiem że to główne jest na chwilę obecną nieużywane, ale tam obok niego jest jeszcze jedno, które od lat już jest nieczynne i to o nim myślałem jako o wysypisku, a to „nowsze” powinno zostać i czekać na lepsze czasy, bo może ktoś kupi jeszcze kamionkę i wskrzesi ją do życia, zwłaszcza, że jest wystawiona na sprzedaż na 16 mln.

 17. życzliwy napisał(a):

  Ja też znam to dziewczynę, mistrzyni konsekwencji sportu i nie tylko…w życiu również!

 18. MERCOR napisał(a):

  Wysypisko w starym wyrobisku to taka sama inicjatywa jak Morze Pińczowskie, bardziej prawdopodobna jest odbudowa zamku. Dzisiaj to to już nie te czasy, żeby wszystkie śmieci sypać jak leci na wysypisko. Prawo wymaga prowadzenia segregacji i odzysku surowców zawartych w odpadach.

 19. radiotechnik napisał(a):

  MERCOR no na pewno bardziej prawdopodobne jest zagospodarowanie tego wyrobiska czy wyrobiska za mleczarnią niż budowa morza pińczowskiego, bo ekonomia jest bezlitosna, zarówno komunalka jak i prywatny inwestor padną jak będą musiały tyle płacić za przewóz odpadów niesegregowanych do Rzędowa. Poza tym kto mówi, że przy wysypisku nie może powstać sortownia odpadów, w której zatrudnienie mogą znaleźć więźniowie z naszego ZK albo osoby na pracach interwencyjnych? Wszystko da się zrobić, tylko trzeba obrotnego burmistrza i urzędników.

 20. Ja napisał(a):

  Do radiotechnik
  Za mleczarnią wyrobisko jest rezerwatem przyrody.A w sporej części jest prywatną własnością okolicznych gospodarzy, którzy dla własnych potrze biorą tam skałę-najczęściej rupę.

 21. Anonim napisał(a):

  „Jak zapewnia burmistrz Pińczowa – Włodzimierz Badurak wyłącznie pływalni ze spółki przyniesie same korzyści, które odczują m.in. pracownicy, którym jako pracownikom jednostek publicznych przysługiwać będzie np. 13 pensja”
  – MIMO PONOSZONYCH STRAT DODATKOWA PENSJA.
  TAK SIĘ ŻYJE W BUDŻETÓWCE ZA PIENIĄDZE PODATNIKÓW / MIESZKAŃCÓW.
  CZY SIĘ STOI CZY SIĘ LEŻY KASA SIĘ NALEŻY

 22. ON napisał(a):

  jAK cI SIĘ COŚ NIE WIDZI TO IDŹ PRACUJ W BUDŻETÓWCE. Anonim ale z Ciebie pajac.

 23. Mieszkaniec napisał(a):

  W dniu 6 stycznia 2017 roku Pan Kierkowski starosta powiatu pińczowskiego był gościem Echa Dnia

  Największy sukces Pana Kierkowskiego w 2016 roku.

  Wypowiedz Pana Kierkowskiego na spotkaniu 12 minuta 15 s

  http://www.echodnia.eu/swietokrzyskie/echo-dnia-tv/gosc-dnia/a/gosc-dnia-zbigniew-kierkowski-starosta-pinczowski,11661684/

  Za 15 tyś zł miesięcznie podatników Pan Kierkowski się wykazał i zorganizował dwie imprezy sportowe.

  1. 3 Rajd Rowerowy
  2. Bieg Mięty i Kamienia

  Bardzo zaangażowany menadżer w rozwój powiatu pińczowskiego.

  Pan powinien, co najwyżej zarządzać Remizą Strażacką w Pawłowicach

 24. MERCOR napisał(a):

  Do ON. Ja bym się chętnie zatrudnił w budżetówce.Tylko jak tam się dostać.

 25. antybiurokrata napisał(a):

  do ON zapewne ty pracujesz w budżetówce wiec chłopie nie bądz bezczelny bo żyjesz z naszych podatków a jak będą znowu upały latem to nie zapomnijcie skrócić sobie pracy i..itp

 26. radiotechnik napisał(a):

  Wyrobisko za mleczarnią na pewno nie jest rezerwatem przyrody tylko co najwyżej jest objęte obszarem natura 2000, tak samo jak było wysypisko w Skrzypiowie co oznacza, że wysypisko może tam swobodnie powstać. Co do spraw własnościowych to z tego co kojarzę jest to teren Spółki Gruntowej Miasta Pińczów (w której też jest niezły sajgon). Mieszkaniec ciężko sobie wyobrażam nawet zarządzanie wspomnianą remizą 🙂

 27. do ON napisał(a):

  Skoro anonim jest pajacem to kim ty jesteś?

 28. do MERCOR napisał(a):

  jak nie masz dobrych znajomości z burmistrzem to zapomnij o dostaniu się do urzędu.

 29. olo napisał(a):

  Ta dziewczyna to Iwona, którą pozdrawiamy …

 30. TPI34 napisał(a):

  Proponuje by pływalnia „Delfinek” była im. Zbigniewa Kierkowskiego. Poniżej napis: „Pan Starosta Pińczowski organizator rajdów rowerowych, Biegu Mięty i Kamienia, walnie przyczynił się do zniszczenia Szpitala Powiatowego w Pińczowie. To wszystko uczynił trzymając rekami i zębami swój ciepły stołek ponoć za 15 tys. miesięcznie”.

 31. ja napisał(a):

  Do TPI 34
  Czego chcesz, starosta osiąga same sukcesy tu fotka tam przecięcie wstęgi dajcie mu (im) kolejną kadencję to kamień na kamieniu nie zostanie z powiatu a jeszcze jest tyle rzeczy do zlikwidowania.

 32. józka napisał(a):

  Ten badurak sam nie wie co mówi-,,wyłączenie pływalni ze spółki przyniesie same korzyści…”PYTANIE ZASADNICZE po jaką cholerę wpychał pływalnię w ręce MOSiR /miało przynieść same korzyści/,kolejna zmiana to MOSiR wraz z pływalnią przeniósł do ,,KOMUNALKI”/MIAŁO PRZYNIEŚĆ SAME KORZYŚCI/ a teraz rewolucyjna zmiana ,która MA PRZYNIEŚĆ SAME KORZYŚCI będzie samodzielną jednostką organizacyjną-przypomnę ,że była już z chwilą powstania tj. z 2006 r.Badurak potrzebował ok.10 lat na zrozumienie,że pływalnia powinna być jednostką samodzielną .

 33. MERCOR napisał(a):

  Badurak jak Badurak, ale przecież każda z tych zmian musiała być klepnięta przez szanowną Radę Miejską.

 34. józka napisał(a):

  do MERKOR -Inicjatorem tej zmiany był p. badurak o inicjatywie radnych nic nie wiadomo.To,że klepią jak chce p.badurak to inna para kaloszy.Moj wpis dotyczy indolencji w zakresie zarządzania gminą.Jeszcze raz przypomnę pływalnia była jedn.samodz. następnie przechodziła różne etapy organizacyjne /przyłączenia do innych jednostek/ mające przynosić same korzyści. Obecnie podjęta uchwała stanowi,że pływalnia będzie jedn. samodz. i będzie przynosić same korzyści jak podkreśla p. badurak w w/w artykule.Stawiam kolejne pytanie po kiego grzyba żeś tam chłopie /badurak/ wchodził. MERKOR takich radnych ktoś wybrał może i ty i twój chłoptaś to klepnął.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com