Serwis Internetowy Miasta Pińczów

Dzień Otwarty oraz zapisy do Szkoły Muzycznej 

0 komentarzy

Podsumowanie pracy pińczowskiej Policji w 2016 r.

13 stycznia 2017 | Opr. IBG, KPP w Pińczowie | Wyświetleń: 694

Wczoraj w Sali Narad Komendy Powiatowej Policji w Pińczowie odbyła się coroczna odprawa z udziałem Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach insp. Artura Bednarek, kierownictwa naszej jednostki, policjantów oraz zaproszonych gości.


Podczas odprawy obecni byli również Wicestarosta Pińczowski Ryszard Barna, przedstawiciele władz samorządowych, ksiądz kanonik Jan Staworzyński, Zastępca  Prokurator Rejonowego w Pińczowie Grzegorz Moskwa, Zastępca Komendanta Państwowej Straży Pożarnej bryg. Wojciech Bucki, Dyrektor Zakładu Karnego w Pińczowie kpt. Bogusław Grabarz, Zastępca Komendanta Wojskowej Komendy Uzupełnień w Busku Zdrój mjr Andrzej Irek.

Komendant Powiatowy Policji w Pińczowie nadkom. Piotr Węgliński w swoim wystąpieniu podsumował cały rok pracy pińczowskich policjantów. W przygotowanej na tę okoliczność prezentacji odniósł się do priorytetów Komendantów Głównego Policji i Wojewódzkiego Policji w Kielcach, które w swoim założeniu mają się przyczynić do wzrostu bezpieczeństwa publicznego i zaufania do Policji. Przedstawił rodzaje najczęściej popełnianych przestępstw i wykroczeń, odniósł się przy tym do lat ubiegłych. Omówił również skuteczność w procesie wykrywczym. Komendant przeanalizował bezpieczeństwo na drogach,  a w dalszej kolejności przedstawił wnioski, których realizacja jest konieczna chcąc poprawić skuteczność pracy pińczowskiej Policji.

Ważną częścią prezentacji była informacja dotycząca wdrożenia nowych aplikacji „Moja Komenda” jak również uruchomienie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Podsumowanie roku jednoznacznie wskazało na zmniejszenie liczby popełnianych przestępstw. Ich wykrywalność była utrzymana na wysokim poziomie. Zaproszeni goście potwierdzili, że odczuwają wzrost bezpieczeństwa swojego i obywateli. W swoich przemówieniach wyrazili uznanie dla pracy policjantów i zgłosili chęć dalszej współpracy.

Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach insp. Artur Bednarek  omówił pracę pińczowskich policjantów, jak również przedstawił prezentację dotyczącą wyników osiągniętych przez Policję świętokrzyska w 2016 roku.

8 odpowiedzi na “Podsumowanie pracy pińczowskiej Policji w 2016 r.”

 1. ppp napisał(a):

  Pogonić funkcjonariuszy na patrole piesze a nie tylko kierownica

 2. minister napisał(a):

  Ta uważaj, że zobaczysz policjanta piechotą. Dupska wożą, na św. annie parkują i wywalone.
  To nie USA, gdzie policjanci mają z góry założone SERVE & PROTECT.

 3. ja napisał(a):

  jeżdzą i nic nie widzą, nawet jakby ich ktoś wołał nie usłyszą.

 4. Grzegorz napisał(a):

  Złotówa też pójdzie na patrol z tacą ?

 5. acc napisał(a):

  A Vice co tam robił ? Sprawdzał z polecenia wodza czy myszki klikają ?

 6. obserwatorka napisał(a):

  Jednym słowem pasmo nieustających sukcesów. Pogratulować.

 7. ja napisał(a):

  Po co ta mapa zagrożeń – klikamy w Pińczowie wstawki i żadnej reakcji policji – jak pili tak piją i szczają na ulicach – a nielegalne kasyna gry ? Żadnej reakcji policji. To po co nam taka policja? – ja nie mam zaufania do tej policji.

 8. Zuza napisał(a):

  Naszym policjantom to najlepiej siedzi się w autach i filuje za tymi co zle przechodzą przez jezdnie.Szczegolnie na parkingu pod biedronka czy rosmanem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com