Serwis Internetowy Miasta Pińczów

155. rocznica Powstania Styczniowego oraz bitwy pod Grochowiskami – fotorelacja

0 komentarzy

Zwycięstwa pińczowian w II Meetingu Bokserskim

12 lutego 2017 | Tekst: NiL, fot: Lilka, PiK, redakcja, pinczow.com | Wyświetleń: 1 140

Dwanaście emocjonujących walk, spektakularne nokauty i dwa zwycięstwa pińczowian, to wszystko działo się w sobotni wieczór w hali widowiskowo – sportowej w Pińczowie, podczas odbywającego się tam II Meetingu Bokserskiego o Puchar Burmistrza Miasta Pińczowa.


Do naszego miasta przyjechało wielu uzdolnionych i dobrze zapowiadających się bokserów z dziesięciu klubów z małopolski i świętokrzyskiego. Na trybunach zasiadło blisko trzystu widzów, którzy na brak emocji nie mogli narzekać. Wśród widzów obecny był również aktualny Mistrz Polski w wadze do 75 kg, reprezentujący na co dzień Kielecki Klub Bokserski Rushh – Daniel Adamiec (na zdjęciu poniżej).


Meeting rozpoczął się od zwycięstwa doświadczonego Klaudiusza Hejmeja z Grappling Kraków, który jednogłośnie na punkty pokonał Sebastian Zająca z Klincz Kielce. Kolejne dwie walki to pojedynki pomiędzy kobietami z dwóch klubów: KKB RUSHH Kielce i Grappling Kraków. W obu pojedynkach górą były zawodniczki z Kielc. W wadze do 51 kg Martyna Klimek pokonała w pierwszej rundzie przez techniczny nokaut Dominikę Kosycarz, a  Patrycja Myszko  zwyciężyła na punkty Karolinę Lemiesz  3 – 0. Takim samym wynikiem zakończył się bratobójczy pojedynek bokserów z KKB RUSHH Kielce, w którym Maciek Januchta – aktualny brązowy medalista mistrzostw młodzików pokonał na punkty swojego kolegę z klubu Macieja Kowalika.W piątej walce, w ringu pojawili się debiutujący w zawodach bokserskich – pińczowianin, reprezentujący na co dzień Pińczowską Szkołę Walki – Tomasz Gałczyński oraz Kornel Tupta zawodnik Grapplingu Kraków. Po emocjonującej walce Tomasz Gałczyński w trzeciej rundzie znokautował swojego rywala, sięgając tym samym po pierwsze w karierze zwycięstwo. Kolejny nokaut kibice zgromadzeni w pińczowskiej hali zobaczyli już w kolejnej walce. Igor Pryga z KS Rojek Kraków w drugiej rundzie posłał na deski Jakuba Gadule z Grappling Kraków. W siódmym starciu II Meetingu Bokserskiego o Puchar Burmistrza Miasta Pińczowa Jakub Piejko (Grappling Kraków) pokonał na punkty  Dominik Adamskiego (Champion Myślenice) 3 – 0.W kolejnym pojedynku, czołowy zawodnik KKB RUSHH Kielce, reprezentant Polski, medalista mistrzostw Polski i zdobywca Pucharu  Polski – Tomasz Karyś, wygrał 3 – 0 na punkty z Kamilem Porębskim z GOTA Underground Kraków. Walka nr 9 w wadze do 75 kg w której Damian Rojek z KS Rojek Kraków przegrał przez jednogłośny werdykt sędziowski z Maciejem Kielarem (Ring Busko-Zdrój) 0 – 3 została na zakończenie meetingu okrzyknięta najlepszą walką wieczoru. Klubowy kolega Macieja – Patryk Gluch w kolejnym starciu pokonał w pierwszej rundzie przez techniczny nokaut Piotra Jaworskiego z Jędrzejowskiego Klubu Bokserskiego. W 11 walce meetingu Patryk Pasternakiewicz (KKB RUSHH Kielce) wygrał na punkty z Jarosławem Pająkiem (Grappling Kraków) 3 – 0.
W walce wieczoru, w wadze super ciężkiej, zwycięzca I Meetingu Bokserskiego – pińczowianin, 22 letni Sebastian Wyrzycki, reprezentant klubu Nida Pińczów pokonał jednogłośną decyzją sędziów, swojego rówieśnika – zawodnika Champion Myślenice Macieja Muczynia 3 – 0, sięgając tym samym  drugi raz z rzędu po Puchar Burmistrza Miasta Pińczowa.


Sędzią głównym zawodów był Tadeusz Pliszak, a delegatem technicznym PZB Marian Treliński. W rolę spikera ringowego po raz kolejny doskonale wcielił się Marcin Błach. Organizatorami II Meetingu Bokserskiego byli: Burmistrz Miasta Pińczowa, trener boksu Andrzej Wyrzycki, Towarzystwo Sportowe 1946 Nida Pińczów oraz firma REGESTA S.A.


 
Dużo więcej zdjęć z II Meetingu Bokserskiego do obejrzenia w naszej galerii

Poniżej relacja video autorstwa Tomasza Judasza z trzech rund jakie stoczył najlepszy pińczowski bokser – Sebastian Wyrzycki podczas sobotniego meetnigu.

2 odpowiedzi na “Zwycięstwa pińczowian w II Meetingu Bokserskim”

  1. lars999 napisał(a):

    Pan Boduszek to prawdziwy pasjonat pińczowskiego sportu.

  2. Piast napisał(a):

    A jak się ma Pan Boduszek do bokserskiego Meetingu???.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com